bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 900

Jakie przybory szkolne są potrzebne do 1 klasy?

Artykuł sponsorowany:

Wraz z nadejściem sierpnia, nasze głowy zaczyna zaprzątać myśl o rychłym końcu wakacji. Co za tym idzie wielu rodziców zastanawia się nad wyprawką szkolną do 1 klasy podstawowej. Jest to trudny orzech do zgryzienia, zwłaszcza gdy posyłamy dziecko do szkoły po raz pierwszy. Często młodzi opiekunowie nie mają pojęcia, jak właściwie powinna wyglądać wyprawka szkolna do 1 klasy; jest ona bowiem etapem przejściowym z przedszkolnego na wczesnoedukacyjny. Zanim jednak zaczniemy panikować, warto na spokojnie zastanowić się jakie przybory szkolne są potrzebne do 1 klasy.

Jakie przybory szkolne są potrzebne do 1 klasy?


Fundament wyprawki szkolnej ucznia klasy 1: ołówek do rysowaniaJaki ołówek do 1 klasy? W wyprawce szkolnej do pierwszej klasy absolutną podstawą są ołówki do rysowania, jak również ołówek do nauki pisania. Różnią się one przede wszystkim twardością. Ołówki miękkie zdecydowanie lepiej sprawdzą się przy szkicowaniu, natomiast te twardsze - w pisaniu. Bardzo wygodną opcją, jeżeli chodzi o zakup ołówka do 1 klasy będzie ołówek z gumką. Pozwoli on na szybkie poprawianie drobnych błędów. Nie we wszystkich szkołach jest to wymagane, jednakże warto również zastanowić się nad zakupem magicznego ołówka do nauki pisania. Książeczki pomagają w ćwiczeniu ręki i szybszym zapamiętywaniu poszczególnych liter.

Kolejnym istotnym przyborem szkolnym, który powinien znaleźć się w wyprawce pierwszoklasisty jest gumka do gumowaniaGumki do ścierania są o tyle ważne, że wykorzystuje się je przy pracy z jedynym z podstawowych narzędzi szkolnych - ołówkiem. Występują w przeróżnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Na rynku możemy znaleźć gumki do mazania przypominające rośliny, zwierzęta, czy nawet postacie z bajek. Co ciekawe istnieją nawet takie, które można nałożyć na ołówek lub kredkę. Tego rodzaju gumki do zmazywania pełnią - oprócz swojej podstawowej - funkcję ozdobną, bądź stymulującą. Ostatnia z cech szczególnie przydatna będzie dla dzieci, które mają problem ze skupieniem uwagi. Oprócz tego gumka do mazania może wystąpić w formie specjalnej nakładki, ułatwiającej trzymanie ołówka i zapobiegającej odciskom przy nadmiernym nacisku.

Temperówka do kredekZarówno te tradycyjne, jak i temperówki ze zbiorniczkiem; niewątpliwie można zaliczyć je do rzeczy niezbędnych. W tym przypadku wybór odpowiedniej strugaczki do kredek zależy wyłącznie od preferencji. Plastikowe, metalowe, większe, mniejsze, czy nawet rozkładane - pełnią tę samą funkcję. W tej kwestii wybór podyktowany jest przede wszystkim wygodą.

Jakie przybory szkolne są potrzebne do 1 klasy?


Klej w sztyfcieSpośród klejów szkolnych w sztyfcie wyróżnić możemy te bardziej popularne, takie jak klej w sztyfcie magic i klej w sztyfcie amos, które są najbardziej podstawowymi klejami biurowymi w sztyfcie. Z całą pewnością przydadzą się przy wykonywaniu rozmaitych prac plastycznych. Klej magic w sztyfcie schnie wyjątkowo szybko i idealnie nada się do wyklejanek. Z kolei amos klej świetny będzie przy pracy z zeszytem, ponieważ nie brudzi i mocno skleja ze sobą kartki papieru.

Kolorowe długopisyCzymże byłaby szkolna wyprawka bez kolorowych długopisów? Neonowe, pastelowe, czy brokatowe, kolorowe długopisy stanowią wyśmienity dodatek w piórniku naszych pociech. To zadziwiające ile mogą sprawić frajdy. Szczególną popularnością cieszą się kolorowe długopisy żelowe, które są szybkoschnące i nie rozmazują się. Chętnie sięgają po nie dziewczynki, (choć chłopcy oczywiście również z nich korzystają) aby za ich pomocą ozdobić swoje zeszyty szlaczkami lub małymi rysunkami. Niektóre długopisy kolorowe mogą służyć jako bezpośredni przedmiot do pisania. Używając ich można wyróżnić poszczególne słowa, definicje, bądź cytaty.

Świetnie wyglądają też wykorzystane przy ozdabianiu nagłówków. W tym celu lepiej sprawdzą się kolorowe długopisy żelowe, bo będą wyglądać bardziej estetycznie. Nic się jednak nie stanie, jeżeli zamiast nich, użyjemy zwykłych długopisów kolorowych. Długopisy żelowe kolorowe co prawda mogą nieco różnić się jakością, ale różnica nie będzie widoczna na pierwszy rzut oka. Warto na początku sprawdzić różne rodzaje i firmy, aby odpowiednio dobrać narzędzia w przyszłości. Szczególnie, że kolorowe długopisy żelowe wcale nie należą do najtańszych. Wszystko zależy od marki oraz odcieni jakie wybierzemy. Koniecznie jednak musimy pamiętać, że decydując się na zakup długopisów żelowych kolorowych, nie wystarczy kupić jednej sztuki.

Linijka szkolnaW pierwszej klasie nie będą jeszcze potrzebne ekierka, cyrkiel, czy kątomierz. W pełni wystarczy zwykła linijka 10 cm. Ułatwi rysowanie prostych kształtów geometrycznych i linii.

Kredki ołówkoweWybierając odpowiednie kredki do rysowania, warto zwrócić uwagę na sprawdzone marki, takie jak np. kredki ołówkowe faber castell. Będzie to na pewno bezpieczna i sprawdzona opcja. Wybór mamy jednak znacznie większy. Poza zwykłymi kredkami ołówkowymi możemy zakupić kredki ołówkowe miękkie lub kredki ołówkowe pastelowe. Najczęściej rodzice wybierają jednak zestawy kredek dla dzieci, które zapewniają różnorodność kolorów oraz rodzajów.

Jakie przybory szkolne są potrzebne do 1 klasy?


Blok techniczny biały A4Nie zawsze szkoła zapewnia uczniom dostęp do papieru, który często potrzebny jest na zajęciach w szkole i przy odrabianiu prac domowych. Z tego powodu zawsze warto mieć w teczce blok techniczny a4.

Blok techniczny kolorowy A4Wiele zajęć manualnych wymaga użycia kolorowego bloku technicznego. Z pewnością blok z kolorowymi kartkami będzie wymagany na zajęciach z techniki i plastyki. Szczególnie często wykorzystywany jest przy robieniu laurek i wycinanek. Blok kolorowy techniczny wyróżnia się sztywnością i grubością kartek, dlatego może być potrzebny także przy składaniu figur przestrzennych. Ostatnim hitem okazały się wprowadzone niedawno bloki techniczne kolorowe a4 z brokatowymi i śliskimi kartkami.

Wycinanki dla dzieciWycinanki z papieru dla dzieci to kolejna rzecz, jaką na pewno zajmować się będą nasi pierwszoklasiści. Są stosunkowo łatwe do wykonania i efektowne. Przed pójściem do szkoły warto poćwiczyć parę prostych wycinanek dla dzieci, dostępnych w internecie. Będzie to doskonałe ćwiczenie oraz świetna zabawa dla całej rodziny. Wycinanki z papieru pomagają w skupieniu, trenują dokładność i wzmacniają rękę.

Pastele olejneZanim rozpoczniemy naszą przygodę z pastelami olejnymi, musimy zwrócić uwagę na parę kluczowych kwestii. Po pierwsze należy odpowiedzieć sobie na pytanie: Jak malować pastelami? oraz: Jakie są rodzaje pasteli?

Pastele suche a olejne:

Pastele suche od olejnych różnią się przede wszystkim konsystencją. Pastele suche są kruche. Łatwo je połamać a w dotyku przypominają nieco kredę. Kredki pastelowe olejne natomiast są bardziej miękkie i plastyczne oraz dużo łatwiejsze w obsłudze. Ciężko je złamać i nadają się do malowania po różnych powierzchniach. Dają też inny efekt plastyczny - w przeciwieństwie do pasteli suchych nie można ich rozmazywać a ich linie są „cięższe”.

Jakie przybory szkolne są potrzebne do 1 klasy?


Malowanie kredkami pastelami olejnymi jest bardzo podobne do malowania zwykłymi kredkami. Różni się jedynie ich wygląd, na kartce papieru przypominają nieco farby olejne. Przy zakupie, warto rzucić okiem na ofertę zestawu do malowania pastelami pasteli pentel. Pastele olejne pentel są idealne dla początkujących. Mają bardzo przyjemną, miękką konsystencję, która ułatwia rozprowadzanie produktu na papierze. Można pracować z nimi zarówno na mokro, jak i na sucho a co najważniejsze, pastele pentel są bezpieczne dla dzieci.

Farby plakatoweFarby plakatowe są wspaniałym narzędziem pracy dla dzieci. Pobudzają kreatywność i są świetnym sposobem spędzania czasu. Najbardziej popularne są farby plakatowe w tubkach oraz farby plakatowe w butelkach. Farba plakatowa nie jest tak trwała jak akrylowa lub olejna, dzięki czemu uchroni przed powszechnymi wśród dzieci trwałymi zabrudzeniami. Plakatowe farby są produkowane przez wiele firm na rynku ale chyba najbardziej znaną są farby plakatowe astra. Są farbami wodnymi, można malować nimi po różnych powierzchniach a po wyschnięciu przybierają matową barwę. Zazwyczaj sprzedawane są w opakowaniu z 12 kolorami.

PlastelinaZdaje się, że nie można wyobrazić sobie uczniowskiego przybornika bez plasteliny. Znana jest ona wszystkim i chyba każdy w młodości uwielbiał jej używać. Plastelina dla dzieci co prawda nie przypomina marmuru, czy innego kamienia, ale tworząc ludziki, zwierzęta i figurki z plasteliny, można poczuć się jak prawdziwy rzeźbiarz!

Zeszyt w trzy linieW wyprawce do 1 klasy zeszyt 3 linie to podstawa, nie tylko na języku polskim. To właśnie na zeszycie w 3 linie dzieci stawiają swoje pierwsze kroki w pisaniu. Najłatwiej pisze się w zeszycie w trzy linie z czerwonymi liniami. Dzięki nim uczniowie nie mają tyle rudności z umieszczeniem wyrazów w odpowiednich odstępach. Na początek w zupełności wystarczy zeszyt 16 kartkowy w kolorowe linie. Można je zakupić w każdym większym markecie, czy sklepie papierniczym. Dodatkowym ułatwieniem w pisaniu będzie zeszyt 16 kartkowy w 3 linie kolorowe, w którym oprócz linii czerwonych, są również linie niebieskie. Dają dodatkowy kontrast, tym samym ułatwiając jeszcze bardziej pisanie.

Zeszyt w kratkęOprócz zeszytów szkolnych 16 kartkowych w linie, przydadzą się też zeszyty 16 kartkowe w kratkę. Można używać ich nie tylko na matematyce, ale również na innych przedmiotach, takich jak przyroda, czy języki obce. Ważne, aby nasz zeszyt 16 kartkowy w kratkę był z marginesem, często wymagane jest to przez nauczycieli. Tak cienki zeszyt nie starcza na zbyt długo, dlatego będzie trzeba kupić ich więcej, bądź wybrać te grubsze. Na początek jednak zeszyt 16 kartkowy w kratkę będzie wystarczający, z racji tego, że pierwszoklasiści dopiero zaczynają naukę pisania.