Reklama

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2022
  • 15 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2525

Zbierają pieniądze, by kupić kamerę i czuwać nad bezpieczeństwem dzieci

Na nietypowy pomysł wpadli mieszkańcy Bielska-Białej. Z reguły to służby dbają o miejski monitoring. Tymczasem bielszczanie sami chcą zamontować kamerę i "mieć oko" na swoje pociechy.

"Wychodząc naprzeciw prośbom i bezpieczeństwu naszych dzieci postanowiliśmy zainstalować kamerę na naszym placu zabaw, do której będzie miał dostęp każdy rodzic przez http://www.youtube.pl i w trybie online „mieć na oku swoją pociechę" - czytamy w opisie jednej z akcji na zrzutka.pl.

"Osiedlowy" monitoring miałby obejmować jeden z placów zabaw na terenie Osiedla Biała Północ.

- Mam na naszym osiedlu pewną fantastyczną firmę, która powiedziała: "okej - da się zrobić, weźmiemy na siebie koszty instalacji i obsługi". Mamy również na naszym osiedlu, ludzi, którzy powiedzieli: "okej, możecie całkiem bezpłatnie powiesić ją na naszym domu". Brakuje teraz tylko profesjonalnej kamery IP z obrazem on-line. Potrzebujemy zatem Was - mieszkańców, którzy pomogą nam tą kamerę zakupić. Wspólnie na pewno nam się uda! - opisuje pomysłodawczyni zrzutki.

Inicjatywa spotkała się ze sporym odzewem. Jej organizatorka chce zebrać 1700 złotych na zakup kamerki. Do 11 sierpnia zebrała już więcej niż połowę tej kwoty.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.