bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 8 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 337

Śpiworek czy tradycyjna pościel - co wybrać dla niemowlaka?

Materiał partnera:

Dla kobiet, które oczekują pierwszego dziecka, wszystko jest nowe i zaskakujące, a one często same dość zagubione szczególnie gdy zaczynają kompletować wprawkę, a same nie do końca są pewne tego, co powinno się w niej znaleźć. Jednym z najbardziej nurtujących młode mamy problemów jest kwestia wyboru pościeli - czy lepsze będzie rozwiązanie tradycyjne, z kołderką i poduszką czy może warto zakupić specjalny śpiworek? Czym się kierować wybierając pościel dla malucha?

Śpiworek czy tradycyjna pościel - co wybrać dla niemowlaka?


Tradycyjna pościel czy śpiworek?Warto dokonać wyboru już podczas kompletowania wyprawki dla noworodka. Pościel dla maluszka, to jeden z podstawowych jej elementów. To na co się zdecydujemy, często determinuje nasze kolejne zakupy dla dziecka. W sklepach dla niemowląt, takich jak abc-bobasa.pl, możemy na szczęście łatwo znaleźć wszystko co niezbędne.

Tradycyjna pościel czy śpiworek? Tu zdania rodziców są podzielone, zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników. W obu przypadkach zaletą jest to, że zarówno pościel jak i śpiworek mogą być użytkowane przez długi czas. Tu jednak warto pamiętać o tym, że ze względu na to, że dziecko rośnie, konieczna będzie regularna wymiana śpiworka na rozmiar większy. Natomiast kołderka niemowlęca, zależnie od rozmiaru, w jakim zostanie zakupiona, powinna wystarczyć co najmniej do wieku przedszkolnego (pod warunkiem że jej wymiary nie są mniejsze niż 100x135 cm).

Śpiworek dla niemowlaka to rozwiązanie, które na przestrzeni ostatnich lat zyskało na popularności. Doskonale sprawdza się zarówno latem jak i zimą, wystarczy, tylko że zostanie wybrany odpowiedni model, np. taki jak oferowany na stronie https://abc-bobasa.pl/spiworki-128.
Śpiworek to niezastąpione rozwiązanie dla ruchliwych w czasie snu maluchów, gdy jest w nocy nieprzyjemnie chłodno. Dzięki niemu dziecko przez cały czas niezależnie od tego, jak często zmienia pozycję, pozostaje przykryte, jest mu ciepło i komfortowo. Tego samego nie da się powiedzieć o tradycyjnej pościeli, która w czasie snu często się zsuwa, dziecko jest odkryte i jest mu zimno, w związku z czym budzi się w nicy zdecydowanie częściej niż dziecko korzystające ze śpiworka (pod warunkiem że jego rozmiar jest właściwe dobrany i maluch ma odpowiednią ilość miejsca).

O czym warto pamiętać wybierając pościel do spania?Niezależnie od tego, czy rodzice zdecydują się na zakup tradycyjnej pościeli, czy może postawią na bardzo popularne w ostatnim czasie śpiworki, najważniejsze jest to, by oba elementy były wykonane z materiałów najwyższej jakości. Najlepszym materiałem jest wysokogatunkowa 100% bawełna. Jej największe zalety poza jakością to naturalność, oddychalność, miękkość i delikatność, które nie zostaną utracone nawet po wielokrotnym praniu.

Satyna bawełniana to kolejny materiał, z którego powstaje doskonała pościel bawełniana nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Kołderka niemowlęca z takiego materiału idealnie dopasowuje się do ciała malucha, dając mu uczucie ciepła i komfortu.

Zdecydowanie najgorszym rozwiązaniem będzie zakup pościeli wykonanej z kory. Nie jest to materiał dobry dla wrażliwej skóry niemowlęcia, gdyż jest zbyt szorstki i powoduje podrażnienia.

Wybierając śpiworek lub tradycyjną pościel warto również sprawdzić, czy posiadają najważniejsze certyfikaty poświadczające bezpieczeństwo użytkowania. Jeśli szukasz pościeli i innych artykułów dla swojego dziecka, to odwiedź sklep wyprawkowy.pl, który od wielu lat dostarcza rodzicom najlepsze produkty dla maluszków.