bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1330

Mieszkańcy miasta i gminy wspólnie apelują o remont drogi

Okolice ulicy Krańcowej, łączącej Bielsko-Białą z gminą Kozy, prężnie się rozwijają. Zwiększający się ruch pojazdów nie wpływa dobrze na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, zwłaszcza, że droga ta wymaga remontu. Mieszkańcy miasta i gminy postanowili więc wspólnie wystosować do samorządowców petycję w tej sprawie.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o nawiązanie współpracy między jednostkami samorządu terytorialnego oraz zrealizowanie remontu nawierzchni, a także utworzenia pobocza na ulicy Krańcowej, znajdującej się na granicy miasta Bielska-Białej i gminy Kozy. Powyższą prośbę motywujemy faktem, iż wspomniany obszar jest gęsto zaludniony a w godzinach szczytu ulica stanowi alternatywę dla zakorkowanej ulicy Krakowskiej. Na tej trasie biegnie również szlak rowerowy” - napisali w petycji jej autorzy.

Jak dodali, „mieszkańcom zależy, aby mogli poruszać się w swojej okolicy w sposób sprawny i bezpieczny”.

- W związku z licznymi inwestycjami deweloperskimi z miesiąca na miesiąc w naszym sąsiedztwie przybywa mieszkańców. Wzmożona intensywność ruchu, nie tylko pojazdów osobowych, ale także pojazdów ciężarowych dojeżdżających do mieszczącego się tutaj zakładu ogólnobudowlanego, powoduje dużą eksploatację drogi. Doraźne naprawy nawierzchni polegające na łataniu powstałych dziur niestety są niewystarczające. Zły stan drogi i pobocza powoduje powstawanie uszkodzeń pojazdów oraz uniemożliwia bezpieczne korzystanie z drogi pieszym i rowerzystom. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż okolica jest zamieszkiwana głównie przez rodziny z dziećmi. Jest to trasa często uczęszczana przez uczniów wracających ze szkoły. Dodatkowym argumentem przemawiającym za przeprowadzeniem remontu jest fakt, iż zostały już zakończone prace kanalizacyjne a gmina Kozy nie przewiduje w najbliższych latach żadnych inwestycji związanych z przyłączami instalacji sanitarnych - opisują mieszkańcy miasta i gminy.

Bielski Ratusz do tej sprawy jeszcze się nie ustosunkował. Do tematu wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.