Wiadomości

  • 4 sierpnia 2022
  • 8 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1540

Kolejna dotacja dla Szpitala Wojewódzkiego. Będzie nowy sprzęt

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej za 510 tys. złotych kupi nowy sprzęt m.in. dla Oddziału Neurologicznego oraz Centralnego Bloku Operacyjnego. Inwestycję kwotą 500 tys. złotych dofinansowało województwo śląskie. 10 tys. złotych to wkład własny bielskiej placówki.

szpital wojewódzki
Kolejna dotacja dla Szpitala Wojewódzkiego. Będzie nowy sprzęt · fot. UM Bielsko-Biała


W Centralnym Bloku Operacyjnym zainstalowany zostanie aparat do termolezji, który umożliwi przeprowadzanie nowych zabiegów leczenia bólu. Dzięki urządzeniu chorzy z Bielska-Białej i okolic będą mieli dostęp do bardzo skutecznej terapii, której efektem jest długotrwała redukcja bólu.

Również do CBO trafi neuromonitor, umożliwiający ciągłe monitorowanie zagrożonych dróg nerwów ruchowych. Sprzęt m.in. znacznie zmniejsza możliwość przypadkowego uszkodzenia nerwów twarzowych, podczas operacji laryngologicznych.

Oddział Neurologiczny zostanie wyposażony w nowy aparat EEG - elektroencefalograf - służący do badania i analizy fal mózgowych. Na podstawie zapisu z EEG lekarz jest w stanie wykluczyć lub potwierdzić obecność konkretnych stanów chorobowych.

Nowy sprzęt otrzyma również Zakład Patomorfologii. Kupiona zostanie zakrywarka do szkiełek, automat pozwalający zamknąć preparaty tkanek, komórki, lub rozmazy na szkiełkach mikroskopowych, przy użyciu różnych preparatów do zakrywania.

Nowy sprzęt pozyskany zostanie do końca 2022 roku.

mp / bielsko.info

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.