bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 lipca 2022
  • 30 lipca 2022
  • wyświetleń: 1600

Lipnik: zadzwonisz, a boisko zostanie oświetlone

Z każdym dniem słońce zachodzi wcześniej, a chłodne, wieczorne temperatury sprzyjają aktywności fizycznej. Aby jednak móc pograć po zmroku na boisku, potrzebne jest oświetlenie. W Bielsku-Białej na jednym z boisk wprowadzono więc nowatorski pomysł - oświetlenie „na telefon”.

lipnik, boisko, pod gaikami
Teren Rekreacyjno-Sportowey „Pod Gaikami” · fot. UM Bielsko-Biała


W sprawie uruchomienia oświetlenia boiska „Pod Gaikami" w dzielnicy Bielsko-Biała Lipnik w miejscowym Ratuszu interweniował radny Maksymilian Pryga.

- Zwracam się z prośbą, aby w ramach planów inwestycyjnych oraz organizacyjnych związanych z kompleksowym funkcjonowaniem boiska „Pod Gaikami" uruchomić oświetlenie tego obiektu. Zgodnie z informacjami jakie przekazali mi członkowie miejscowej Rady Osiedla od dłuższego czasu występują różnego rodzaju problemy związane z uruchomieniem masztów, które znajdują się w projekcie oraz są ważną częścią całej infrastruktury sportowej. Dodatkowo z uzyskanych informacji wynika, że w przeszłości były już podawane różne terminy inauguracji przedmiotowego oświetlenia jednak do dnia dzisiejszego nie udało się tego dokonać - zauważył przedstawiciel mieszkańców.

W odpowiedzi zastępca prezydenta miasta Piotr Kucia poinformował, że Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji z dniem 21 lipca uruchomił zdalny system załączania oświetlenia, osobny dla boiska i placu zabaw.

- Włączenie oświetlenia wymaga telefonicznego zgłoszenia na numer telefonu 668 688 091. Na terenie boiska wielofunkcyjnego i placu zabaw umieszczony został regulamin określający zasady korzystania z oświetlenia - wyjaśnił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.