Wiadomości
- 24 listopada 2012
- wyświetleń: 3272
Zmiany w Szpitalu Wojewódzkim
Elektroniczny system obsługi pacjenta, zdalna rejestracja do lekarza czy smsowe powiadamianie o terminach badań - z takich rozwiązań już wkrótce będą mogli skorzystać pacjenci Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.
Dzięki unijnym środkom w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku Białej poprawi się jakość usług. Elektroniczny system obsługi pacjenta pozwoli na prowadzenie szczegółowej ewidencji świadczeń zdrowotnych i nadzór nad dokumentacją medyczną oraz obrotem lekami. Elektronicznym nadzorem objęta będzie też ewidencja badań, zabiegów, konsultacji i procedur medycznych, obsługa pracowni diagnostycznych oraz badania laboratoryjne.
W ramach projektu powstaną również punkty usług eZdrowia, które umożliwią pacjentom korzystanie z elektronicznych usług publicznych oferowanych przez szpital. Pozwolą na przykład na zdalną rejestrację, udostępnianie pacjentom indywidualnej dokumentacji medycznej za pomocą przeglądarki internetowej oraz stały monitoring procesu leczenia. Dzięki nowym rozwiązaniom możliwe będzie też smsowe powiadamianie pacjentów o terminach wizyt.
- Chcąc sprostać wymaganiom pacjentów, a także prywatnej konkurencji, placówki służby zdrowia muszą unowocześniać swoje systemy informatyczne. Środki unijne dają szanse na finansowanie tych inwestycji, które bez takiego wsparcia w większości placówek nie doszłyby do skutku - mówi Jacek Sztyler, prezes Grupy Gumułka - Euroedukacja, która opracowała dokumentację projektu.
Całkowita wartość projektu „Modernizacja systemu informatycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku - Białej celem wprowadzenia elektronicznych usług eZdrowia oraz unowocześnienia procesów zarządczych” wynosi ponad 6 mln 813 tys. zł. 85% tej kwoty pokryją środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, Priorytet: II Społeczeństwo informacyjne.
W ramach projektu powstaną również punkty usług eZdrowia, które umożliwią pacjentom korzystanie z elektronicznych usług publicznych oferowanych przez szpital. Pozwolą na przykład na zdalną rejestrację, udostępnianie pacjentom indywidualnej dokumentacji medycznej za pomocą przeglądarki internetowej oraz stały monitoring procesu leczenia. Dzięki nowym rozwiązaniom możliwe będzie też smsowe powiadamianie pacjentów o terminach wizyt.
- Chcąc sprostać wymaganiom pacjentów, a także prywatnej konkurencji, placówki służby zdrowia muszą unowocześniać swoje systemy informatyczne. Środki unijne dają szanse na finansowanie tych inwestycji, które bez takiego wsparcia w większości placówek nie doszłyby do skutku - mówi Jacek Sztyler, prezes Grupy Gumułka - Euroedukacja, która opracowała dokumentację projektu.
Całkowita wartość projektu „Modernizacja systemu informatycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku - Białej celem wprowadzenia elektronicznych usług eZdrowia oraz unowocześnienia procesów zarządczych” wynosi ponad 6 mln 813 tys. zł. 85% tej kwoty pokryją środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, Priorytet: II Społeczeństwo informacyjne.
ZOBACZ TAKŻE
Lepszy start dla noworodków. Neonatologia Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej z nowym sprzętem od WOŚP
Gorący tematPodwójne bliźnięta jednego dnia w Szpitalu Wojewódzkim
Konferencja Konfederacji przed Szpitalem Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Krytyka cięć i apel o reformę systemu zdrowi
13 czerwcaDni Zdrowia: bezpłatne badania, konsultacje i spotkania. Gość specjalny Kajetan Kajetanowicz
Gorący tematObowiązkowa apteczka od 1 czerwca? Dementujemy informacje wyssane z palca
Radny alarmuje ws. sytuacji w ochronie zdrowia. „Na kolonoskopię trzeba czekać do 2030 roku”
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









