Wiadomości

  • 20 lipca 2022
  • wyświetleń: 6069

Upały dają się we znaki, a wypoczynek na basenie nie jest tani

Lato. Wakacje. Żar leje się z nieba nad miastem. Mieszkańcy Bielska-Białej, zwłaszcza młodzież, która odpoczywa od nauki, a przerwę w szkole spędza w mieście, szuka ochłody nad wodą. Taką może znaleźć na basenie, co jednak nie należy do tanich przyjemności. Stąd pomysł, by władze miasta wprowadziły zniżki na bilety na pływalnię.

basen, basen start
Pływalnia START · fot. bielsko.info


W sprawie wprowadzenia w okresie wakacyjnym dodatkowych ulg i zwolnień, zwłaszcza dla dzieci korzystających z jedynego w Bielsku-Białej basenu odkrytego — pływalni START w Cygańskim Lesie - w Ratuszu zainterweniował bielski radny Konrad Łoś.

- Niestety od wielu lat w Bielsku-Białej w okresie letnim funkcjonuje tylko jedno odkryte kąpielisko — pływalnia START w Cygańskim Lesie. Dzieci i młodzież szkolna w okresie wolnym od zajęć w szkołach nie mają zatem zbyt wielkiego wyboru gdy chodzi o możliwość korzystania z tego typu obiektów w naszym mieście. Beztroski wakacyjny czas sprawia, iż coraz więcej dzieci zainteresowanych jest wypoczynkiem i zabawą na kąpielisku „pod chmurką" - opisuje przedstawiciel bielszczan..

- Dochodzą do mnie jednak systematycznie sygnały, iż ta forma odpoczynku i rekreacji nie należy do tanich. Ogłoszony u progu sezonu letniego przez BBOSiR nowy cennik w kategorii biletów ulgowych w okresie weekendowym przewiduje wzrost nawet o 100 procent w porównaniu z poprzednim sezonem. Dodatkowe zniżki, z których potencjalnie mogą skorzystać uczniowie ma bardzo ograniczony zakres, gdyż odnoszą się one wyłącznie do posiadaczy kart Rodzina Plus - dodał samorządowiec.

Dlatego kierując się m.in. „troską o rozwój fizyczny najmłodszych” radny Łoś zwrócił się do władz miasta z prośbą o rozważenie wprowadzenia przynajmniej w miesiącu sierpniu preferencji w postaci dalej idących ulg i zwolnień zwłaszcza dla uczniów szkół podstawowych.

Do sprawy będziemy wracać, gdy władze miasta odpowiedzą na interpelację radnego Konrada Łosia.

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.