Reklama

Wiadomości

  • 15 lipca 2022
  • wyświetleń: 1360

Szpital Wojewódzki: nowy sprzęt do walki z COVID-19 z rządowej agencji

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych aparaturę do walki z Covid 19. Wartość sprzętu wynosi ponad 480 tysięcy złotych.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej
Szpital Wojewódzki: nowy sprzęt do walki z COVID-19 z rządowej agencji · fot. bielsko.info


Dr Bożena Szkolny, przewodnicząca Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych w Szpitalu Wojewódzkim podkreśliła, że istotny jest termin dostawy, korelujący bezpośrednio z początkiem kolejnej fali notowanych zachorowań COVID-19.

- Z agencji otrzymaliśmy aparat do znieczulenia, 2 aparaty do USG, 40 pomp strzykawkowych i 10 stacji dokujących. Szpital wykorzysta sprzęt przede wszystkim na realizację działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych. Pozostaje mieć nadzieję, że dostarczony sprzęt nie będzie musiał być zbyt intensywnie wykorzystywany, a ilość będzie wystarczająca - powiedziała Szkolny.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej jest najważniejszą jednostką w regionie, która bierze udział w przeciwdziałaniu pandemii wirusa SARS-CoV-2.

mp / bielsko.info

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.