bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 lipca 2022
  • wyświetleń: 938

Michał Haratyk z KS Sprint Bielsko-Biała wystąpi na Mistrzostwach Światach

Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił właśnie skład naszej kadry na Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce. Wśród 43 zawodników z Polski znalazł się kulomiot KS Sprint Bielsko-Biała - Michał Haratyk. Impreza odbędzie się w drugiej połowie lipca w Stanach Zjednoczonych.

Michał Haratyk z KS Sprint Bielsko-Biała wystąpi na Mistrzostwach Światach
Michał Haratyk z KS Sprint Bielsko-Biała wystąpi na Mistrzostwach Światach · fot. materiały prasowe


Michał Haratyk to już doświadczony zawodnik. Trzynaste miejsce na Igrzyskach w Pekinie jest jego piękną wizytówką. Jednak w obecnym sezonie rozkręca się bardzo powoli. W wielu tegorocznych konkursach musiał dotychczas uznawać wyższość swojego kolegi Konrada Bukowieckiego. Na szczęście dla nas forma sportowa Michała przyszła w samą porę.

Michał Haratyk został Mistrzem Polski seniorów po raz piąty i nieprzerwanie od 2020 roku. Ale najważniejsze, że w ostatniej kolejce konkursu Mistrzostw Polski kula poleciała poza granicę 21 metrów. Dokładnie 21.17m, co dało Michałowi minimum na Mistrzostwa Świata w Oregonie (15-24 lipca). Tak więc po raz kolejny bielski kulomiot KS Sprint zmierzy się z najlepszymi na świecie.

ar / bielsko.info
źródło: Sprint Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.