bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 lipca 2022
  • 10 lipca 2022
  • wyświetleń: 1755

Rowerem na teren gminy Wilkowice wjedziemy bezpieczną kładką

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

O uszkodzonych kładkach rowerowych na terenie miasta na naszych łamach pisaliśmy niejednokrotnie. Po raz kolejny poruszamy ten temat. Tym razem chodzi o przejazd dla dwukołowców, który łączy Mikuszowice Krakowskie z gminą Wilkowice.

Kładka Mikuszowice
Rowerem na teren gminy Wilkowice wjedziemy bezpieczną kładką · fot. Rada Osiedla Mikuszowice Krakowskie


W sprawie „pilnego remontu uszkodzonej kładki rowerowej, która łączy Mikuszowice Krakowskie z gminą Wilkowice i w sposób rzeczywisty zagraża bezpieczeństwu mieszkańców” do władz Bielska-Białej zwrócił się radny Maksymilian Pryga.

- Zgodnie z przekazanymi informacjami obecny stan kładki stwarza realne zagrożenie zarówno dla pieszych jak i rowerzystów, którzy poruszają się w obrębie tego miejsca. Liczne pęknięcia, dziury, a także znacząco uszkodzone deski mogą doprowadzić do tragedii oraz realnego zagrożenia ludzkiego zdrowia i życia - podkreślił przedstawiciel mieszkańców miasta.

Jak dodał Pryga, w tej sprawie interweniowała już miejscowa Rada Osiedla Mikuszowice Krakowskie.

- Dlatego działając jako radny Rady Miejskiej z okręgu numer IV bardzo proszę o podjęcie pilnych działań interwencyjnych i zaradczych związanych z niezwłocznym wyłączeniem wspomnianej kładki z użytkowania, a w dalszej perspektywie czasowej, organizacyjnej oraz finansowej proszę o pilny remont tej infrastruktury - zaapelował radny.

W odpowiedzi zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak zapewnił, że kładka łącząca Mikuszowice Krakowskie z gminą Wilkowice zostanie wyremontowana.

- Obecnie wystąpiliśmy do Gminy Wilkowice w celu uzgodnienia zakresu prac naszych gmin. Niezależnie od powyższego w trybie pilnym zostanie wykonane prowizoryczne zabezpieczenie, które zniweluje bezpośrednie zagrożenie i równocześnie umożliwi dalszą eksploatację obiektu - wyjaśnił.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj