bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 lipca 2022
  • 2 lipca 2022
  • wyświetleń: 1624

Pseudografficiarze ujęci przez Straż Ochrony Kolei

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy malowali "graffiti" na jednym z budynków w okolicach tunelu kolejowego niedaleko stacji Bielsko-Biała Główna.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei · fot. Straż Ochrony Kolei


Do zatrzymania grafficiarzy doszło tuż po północy w czwartek, 23 czerwca w okolicach tunelu kolejowego niedaleko stacji Bielsko-Biała Główna. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Katowicach zobaczyli dwóch mężczyzn, którzy malowali graffiti na ścianie budynku rozdzielni elektrycznej.

- Sprawcy dewastacji zostali ujęci przez funkcjonariuszy SOK. W czasie dalszych czynności okazało się, że grafficiarze posiadają pojemniki z farbą w sprayu, a do czasu ujęcia zdążyli zamalować około 3 m² elewacji budynku. Mężczyźni zostali przekazani funkcjonariuszom Policji z III Komisariatu Policji w Bielsku-Białej - informuje Straż Ochrony Kolei.

- Przeciwdziałanie dewastacjom na obszarze kolejowym stanowi jedno z kluczowych zadań realizowanych przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Dzięki organizowanym patrolom w miejscach szczególnie narażonych na działanie grafficiarzy funkcjonariusze SOK nie tylko zapobiegają powstawaniu szpecących grafik, ale także przeciwdziałają zagrożeniom dla bezpieczeństwa pasażerów (np. ze względu na ograniczenie widoczności dla maszynisty pociągu), jak również samych sprawców tych czynów, którzy przebywając w niedozwolonych miejscach na obszarze kolejowym narażają swoje zdrowie i życie - wyjaśnia SOK.

mp / bielsko.info
źródło: Straż Ochrony Kolei

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.