bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 lipca 2022
  • wyświetleń: 868

Ford Transit dla Buczy. To dar miasta w odpowiedzi na apel

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Dar od samorządu Bielska-Białej w postaci samochodu dostawczego dla ukraińskiej Buczy pojechał w tym tygodniu w kierunku granicy z Ukrainą.

Samochód dla Buczy - dar Bielska-Białej dla Buczy - 29.06.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


Radny Rady Miejskiej Bielska-Białej Szczepan Wojtasik udał się na granicę z Ukrainą, aby przekazać dar od bielskiego samorządu w postaci samochodu dostawczego dla ukraińskiej Buczy. Szczepan Wojtasik osobiście prowadził darowany samochód. Dostawczak został wypełniony różnego rodzaju maszynami budowlanymi, które mają pomóc w odbudowie zniszczonego miasta. Dary budowlane podarował Śląski Związek Gmin i Powiatów.

Wyjazd to konkretny owoc uchwały Rady Miejskiej Bielska-Białej podjętej podczas sesji 19 maja, kiedy to odpowiadając na prośbę samorządu z ukraińskiej Buczy, RM zdecydowała o przekazaniu potrzebnego samochodu.

W uzasadnieniu podjętej uchwały czytamy: Od chwili wtargnięcia Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy oraz aktywnych działań wojennych, które toczą się m.in. na terenach Buczy, zostały uszkodzone budynki, instalacje, zniszczone mienie, w tym zasoby transportu zakładów komunalnych. Burmistrz miasta Bucza zwrócił się z prośbą o jakąkolwiek pomoc, szczególnie w postaci samochodów dostawczych.

Warto przypomnieć, że akcję pomocy zapoczątkował burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, dla której Bucza jest miastem partnerskim. Formalną prośbę o pomoc burmistrz Buczy, 28-tysięcznego miasta leżącego w obwodzie kijowskim, skierował do przewodniczącego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. W odpowiedzi na nią Rada Miejska Bielska-Białej podjęła uchwałę o przekazaniu ukraińskiemu miastu forda transita z 2010 roku.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj