Wiadomości

  • 1 lipca 2022
  • wyświetleń: 1334

Sukces Akademii WSB. Uczelnia zajęła 3 miejsce w Polsce

Artykuł sponsorowany:

Akademia WSB z Dąbrowy Górniczej, której wydział od 14 lat działa również w Cieszynie, zajęła 3 miejsce w najbardziej prestiżowym „Rankingu Szkół Wyższych - Perspektywy 2022” i jest jedyną uczelnią spoza Warszawy, która uzyskała tak wysoką pozycję w zestawieniu.

WSB


Uroczysta Gala Finałowa odbyła się 22 czerwca 2022 r. w Hotelu Novotel w Warszawie. Dyplomy dla Rektorów najlepszych Uczelni i Dziekanów prowadzących najlepsze kierunki studiów przyznano już 23 raz. Dyplom dla Akademii WSB odebrała Rektor AWSB - dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB.

W skład zestawienia wchodzą w sumie cztery rankingi: Uczelni Akademickich, Uczelni Niepublicznych, Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych oraz Ranking kierunków studiów. Kierownikiem kapituły opracowującej Ranking jest prof. Michał Kleiber - były prezes Polskiej Akademii Nauk.

Klasyfikacja Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2022 obejmuje zdecydowaną większość uczelni w Polsce, a Ranking Perspektyw wpisał się w polskim świecie akademickim jako szczególne wyróżnienie. Jego metodologia klasyfikacji uczelni i poszczególnych kierunków wpływają na to, że stanowi on istotne źródło informacji dla kandydatów na studia. Gremium przy ocenie uczelni bierze pod uwagę głos środowiska akademickiego i modyfikuje jego wskaźniki.

WSB


W Rankingu Uczelni Akademickich 2022 najwyżej sklasyfikowaną uczelnią z naszego województwa została Politechnika Śląska zajmując 13 miejsce. Pozycje innych uczelni to: Uniwersytet Śląski w Katowicach (miejsce 27), Akademia WSB (miejsce 32), Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach (miejsce 37), Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach (miejsce 52-60) Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (miejsce 52-60), Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej (miejsce 80+). W tym rankingu sklasyfikowano wszystkie uczelnie publiczne i niepubliczne posiadające uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora.

Ranking Uczelni Akademickich, którego liderem jest Uniwersytet Warszawski, uwzględnia wskaźniki zgrupowane w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Innowacyjność, Potencjał naukowy, Efektywność naukowa, Warunki kształcenia i Umiędzynarodowienie studiów. Czyni to z niego jeden z najbardziej rozbudowanych i najbardziej transparentnych rankingów edukacyjnych na świecie.

W rankingu kierunków studiów oceniono kierunki Akademii WSB dostępne w Cieszynie: Bezpieczeństwo - 2 miejsce w Polsce, 1 miejsce wśród uczelni niepublicznych; Informatyka - 1 miejsce wśród uczelni niepublicznych.

WSB


Kierunki Akademii WSB w CieszynieI stopnia


II stopnia


Kontakt
Akademia WSB
Wydział Zamiejscowy w Cieszynie
ul. Frysztacka 44
43-400 Cieszyn
cieszyn@wsb.edu.pl
Rekrutacja tel: 33 852 30 94 lub 885 588 100
Strona www: https://wsb.edu.pl/cieszyn