Wiadomości

  • 3 lipca 2022
  • wyświetleń: 1678

Dzięki rządowej dotacji zakupią kilkaset książek

Książki, meble do bibliotek szkolnych i wydarzenia promujące czytelnictwo wśród młodzieży za 60 000 złotych - to wszystko w bielskich szkołach ponadpodstawowych. Cztery placówki otrzymały właśnie pieniądze z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Dzięki rządowej dotacji zakupią kilkaset książek
Dzięki rządowej dotacji zakupią kilkaset książek · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Dofinansowanie trafi do Technikum nr 5 w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących, Technikum nr 2 w Zespole Szkół Budowlanych im. Generała Stanisława Maczka, VIII Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Medycznych i Ogólnokształcących im. Hanny Chrzanowskiej oraz do I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. W każdym przypadku dotacja wynosi 12.000 złotych, a wkład własny to 3.000 złotych.

Technikum nr 5 za te pieniądze zamierza kupić nowości wydawnicze z literatury pięknej dla młodzieży oraz ze względu na profile kształcenia - księgozbiór techniczny. Poza tym do szkolnej biblioteki trafią dwa regały do ekspozycji nowości książkowych. W Piątce, także dzięki pieniądzom z dotacji, planowane jest przeprowadzanie akcji Dzień Głośnego Czytania, Młodzież czyta dzieciom, Literaccy Milionerzy oraz zorganizowanie konkursów promujących czytelnictwo - konkursu fotograficznego Sleeveface, konkursu na hasło promujące czytelnictwo "Czytam więc jestem" oraz konkursu plastycznego "Zaprojektuj okładkę książki". Szkoła zorganizuje również wystawę twórczości uczniów biorących udział w konkursach promujących czytelnictwo i spotkanie autorskie.

Zakup książek dla młodzieży o tematyce obyczajowej, fantastycznej, literaturę faktu, sensacyjną, piękną, historyczną, biografie znanych ludzi oraz zakup lady bibliotecznej ma w planach Technikum nr 2 w Zespole Szkół Budowlanych im. Generała Stanisława Maczka.

VIII Liceum Ogólnokształcące zakupi nowości wydawnicze wybrane przez uczniów, aktualną literaturę dotyczącą historii XX wieku, kultury polskiej, historii i kultury regionu, ochrony środowiska oraz zdrowego stylu życia.

Około 250 tytułów nowych książek trafi natomiast do I Liceum Ogólnokształcącego. Będą to egzemplarze z zakresu beletrystyki i literatury pięknej, popularnonaukowej z różnych dziedzin, w tym z historii oraz lektury szkolne, ze wskazaniem na tytuły z nowej podstawy programowej. Pozostałe pieniądze pozwolą jeszcze na zakup lady bibliotecznej, ergonomicznych foteli dla nauczycieli bibliotekarzy oraz laptopa.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.