Wiadomości

  • 27 czerwca 2022
  • wyświetleń: 2334

Państwowe egzaminy z języka polskiego dla obcokrajowców na ATH

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej otrzymała uprawnienia do przeprowadzania państwowych egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego na poziomach B1 i B2. Pierwsza sesja planowana jest na listopad, a jej organizacją zajmie się Centrum Języka Polskiego ATH.

ATH, Akademia Techniczno Humanistyczna, uczelnia
Państwowe egzaminy z języka polskiego dla obcokrajowców na ATH · fot. ATH Bielsko-Biała


Egzaminy organizowane są cyklicznie (kilka razy w ciągu roku) przez podmioty posiadające uprawnienia do ich przeprowadzania, nadane przez Ministra Edukacji i Nauki. Wiosną 2022 roku do takich podmiotów dołączyła także Akademia Techniczno-Humanistyczna, gdzie od lat funkcjonuje filologia polska, a od niedawna także Centrum Języka Polskiego ATH.

Certyfikat znajomości języka polskiego jako obcego potrzebny jest osobom, które nie są obywatelami Polski i chcą udokumentować znajomość języka polskiego na określonym poziomie. Certyfikat umożliwia podjęcie studiów w języku polskim, uzyskanie obywatelstwa polskiego lub uzyskanie status długoterminowego rezydenta UE.

mp / bielsko.info

źródło: Uniwersytet Bielsko-Bialski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj