Wiadomości

  • 20 czerwca 2022
  • wyświetleń: 2347

Radny pyta o kontrole bezpieczeństwa w szkołach po ataku nożownika

Na początku maja niezrównoważony mężczyzna na terenie należącym do jednej z bielskich podstawówek zaatakował nożem 12-letnią uczennicę. Po tym mrożącym krew w żyłach wydarzeniu pojawiły się pytania o bezpieczeństwo w bielskich szkołach.

Interwencja służb ratunkowych przy ul. Grota Roweckiego - 5.05.2022
Interwencja służb ratunkowych przy ul. Grota Roweckiego - 5.05.2022 · fot. sid / bielsko.info


Do dramatycznego zdarzenia doszło 5 maja przy Szkole Podstawowej nr 22 przy ulicy Grota-Roweckiego w Bielsku-Białej. 12-letnią dziewczynkę zaatakował nożownik. Do najgorszego nie doszło dzięki reakcji pana Andrzeja - jednego z bielskich taksówkarzy, który tego dnia miał zlecenie w pobliżu szkoły.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Dlatego bielski radny Janusz Buzek wystosował do władz miasta interpelację w sprawie kontroli na terenie bielskich szkół i przedszkoli.

- Przestępstwa dokonała osoba, która weszła bez upoważnienia na teren obejścia szkoły. Proszę o odpowiedź na pytanie, czy pan prezydent jako organ prowadzący podjął się kontroli przedmiotowej oraz pozostałych szkół, a także przedszkoli w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom płynącym ze strony osób trzecich? - napisał przedstawiciel mieszkańców Bielska-Białej w swej interpelacji. - Jeśli tak, jakie wnioski płyną z przeprowadzonych kontroli, w tym jakie podjęto działania naprawcze? Czy dopatrzono się nieprawidłowości, a jeśli tak, czy zostały wyciągnięte konsekwencje wobec osób, które doprowadziły do nieprawidłowości?

Radny przypomniał, że „zgodnie z prawem oświatowym do zadań organu prowadzącego szkolę lub placówkę, w tym przypadku Prezydenta Miasta, należy m.in. zapewnienie warunków działania szkoły lub placówki, w tym bezpiecznych i higienicznych warunków nauki, wychowania i opieki”.

Bielski Ratusz do pytań jeszcze się nie ustosunkował. Do sprawy wrócimy.

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.