Reklama

Wiadomości

  • 19 czerwca 2022
  • 26 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1999

Biegamy i pomagamy! Ultra Błatnia Charytatywnie dla Maksia i Frania

Za nami:

W weekend 25 i 26 czerwca odbędzie się kolejna akcja charytatywna zorganizowana przez stowarzyszenie "Ultra Błatnia 24h Charytatywnie"! Tym razem zbiórka będzie przeznaczona na pomoc dla Maksia oraz Frania.

Maksio i Franio
Maksio i Franio · fot. Towarzyszenie "Ultra Błatnia 24h Charytatywnie"


- Kolejna edycja przed nami - już zakasamy rękawy i jesteśmy pełni nadziei, że dołączycie do nas ponownie. Biorąc udział w Ultra Blatnia Charytatywnie nie tylko dbasz o swoje zdrowie, a przede wszystkim możesz pomóc zadbać o zdrowie dwóch małych wojowników MAKSIA i FRANIA. Cel - pomoc w sfinansowaniu leczenia i rehabilitacji naszych bliźniaków - to koszt około 70 000 zł rocznie. MAKSIO urodził się z bardzo rzadką wadą genetyczną delacja chromosomu 5 lewego, FRANIO ma zespół Downa - mówią organizatorzy kolejnego biegu "Ultra Błatnia 24h Charytatywnie", którzy dodają: "niekoniecznie trzeba biegać - wystarczy wpaść z rodziną na spacer, rower i lub dorzucić się wirtualnie".

Stowarzyszenie Ultra Błatnia Charytatywnie, które rozpoczęło swoją działalność początkiem 2022 roku, tworzą Magdalena Krzemień, Mateusz Michalski i Grzegorz Bojda. Założyciele mają wieloletnie doświadczenie w organizacji podobnych przedsięwzięć. I tak: Mateusz Michalski to współorganizator Błatnia Challange w 2019 roku i organizator w 2020 i 2021, skupiając setki osób dziennie pokonujących szlaki wiodące na szczyt Błatniej. Razem z Grzegorzem Bojdą aktywnie uczestniczą w najtrudniejszych biegach terenowych w Polsce.

Obydwaj są pomysłodawcami akcji „Ultra Błatnia Charytatywnie”. Podczas trzech edycji biegów charytatywnych udało im się uzbierać ok 50 tys zł na leczenie chorych dzieci. W 2021 roku postanowili wzmocnić swój zespół zapraszając do współpracy Magdalenę Krzemień - lokalną Społeczniczkę i aktywną członkinię Rady Gminy Jaworze. Obecnie w trójkę tworzą Team Stowarzyszenie Ultra Błatnia Charytatywnie, regularnie organizując akcje charytatywne.

Więcej informacji o stowarzyszeniu, a także podejmowanych akcjach, można znaleźć na stronie http://ultrablatnia24h.pl.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.