Reklama

Wiadomości

  • 18 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1369

Mieszkańcy Hałcnowa nie rezygnują z budowy skateparku

Projekt budowy Skateparku na Kępie cieszył się poparciem ogromnej większości mieszkańców, którzy wzięli udział w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego w 2020 roku. Niestety, brakuje chętnych, by ten obiekt wybudować. Mieszkańcy Hałcnowa jednak nie rezygnują z tego pomysłu.

skatepark
Mieszkańcy Hałcnowa nie rezygnują z budowy skateparku · fot. Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com


Rada Osiedla Hałcnów wróciła do sprawy Skateparku na Kępie - projektu, który w 2020 roku uzyskał 80% procent głosów mieszkańców w głosowaniu na Budżet Obywatelski osiedlowy. Jak podkreślają jej przedstawiciele, „na ostatni przetarg nie wpłynęła żadna oferta (zapewne ze względu na koszt inwestycji)”. Dlatego zwrócili się do prezydenta Bielska-Białej o realizację - mimo wszelkich przeciwności - tej inwestycji. W tej sprawie wysłali pismo do władz miasta jak i radnych z okręgu:

Z wielkim niepokojem odczytaliśmy wiadomość informującą o kolejnym niepowodzeniu wyłonienia wykonawcy projektu Skatepark Hałcnów. Projekt ten został złożony do Budżetu Obywatelskiego przez członka Rady Osiedla Hałcnów, p. Andrzeja Kołodziejskiego w 2020 roku jako projekt tzw. osiedlowy. (…) Koszt realizacji określony wówczas przez Wydział Gospodarki Miejskiej wyniósł 250 tys. zł i nie przekraczał założonej przez wnioskodawcę kwoty. Dodać należy, że wnioskodawca sporządzając kosztorys opierał się na dedykowanej pod hałcnowską propozycję wycenie firmy realizującej takie obiekty”.

Niestety, projekt ten od dwóch lat nie może być zrealizowany, gdyż „pierwotne procedury nie wyłoniły wykonawcy, został więc wykonany projekt i kolejny przetarg w tym roku, na który nikt się nie zgłosił.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę z sytuacji geopolitycznej i wzrostu cen towarów i usług na przestrzeni minionych 2 lat — 2 lat nieszczęśliwych dla naszego hałcnowskiego skateparku... Przedłużające się procedury sprawiły, że z każdym dniem koszt realizacji wzrastał a tym samym kurczył się zakres projektu skateparku, aby sprostać rosnącym kosztom. Z wycenianej i dopuszczonej do głosowania inwestycji pozostał krótko mówiąc ‘ogryzek’. (…) Proponujemy, aby inwestycja w Hałcnowie została mimo wszystko zrealizowana, jako wyraz głosu i oczekiwań mieszkańców - równolegle z inwestycją na Błoniach. Proponujemy rezygnację z jakiejś części inwestycji na Błoniach - aby w końcu Skatepark Hałcnów mógł powstać. Proponujemy o zwrócenie się o fundusze unijne, wojewódzkie lub rządowe na jego budowę" - czytamy w piśmie Rady Osiedla Hałcnów.

Do sprawy wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.