Reklama

Wiadomości

  • 16 czerwca 2022
  • 20 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1928

19 kolizji i 10 pijanych kierowców. Podsumowali długi weekend

Długi czerwcowy weekend związany z uroczystościami Bożego Ciała za nami. Nad bezpieczeństwem na drogach każdego dnia czuwało kilkudziesięciu policjantów. W naszym regionie nie doszło do wypadków drogowych. Policjanci odnotowali 19 kolizji drogowych, ponadto zatrzymali 10 kierowców pod wpływem alkoholu.

Kontrola prędkości
Kontrola prędkości · fot. policja.pl


Podczas tegorocznego długiego majowego weekendu, tak jak w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwały zwiększone siły policji. Na drogach można było spotkać większą liczbę patroli ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych.

Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

- W czasie czerwcowego weekendu na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego nie doszło do ani jednego wypadku drogowego, odnotowaliśmy natomiast 19 kolizji drogowych. Stróże prawa zatrzymali 10 kierowców w stanie nietrzeźwości, jeden z nich prowadził także pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów - informuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.