bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 czerwca 2022
  • 16 czerwca 2022
  • wyświetleń: 2720

Kierowcy samochodów zastawiają pasy dla rowerzystów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Rowery, zwłaszcza w nabierającym tempa sezonie letnim, stają się coraz bardziej popularnym wśród bielszczan środkiem komunikacji. Niestety, wielu kierowców samochodów za nic ma oznakowania tras, którymi bezpiecznie powinni podróżować użytkownicy dwóch kółek...

Kierowcy samochodów zastawiają pasy dla rowerzystów
Kierowcy samochodów zastawiają pasy dla rowerzystów · fot. arch. Bronisława Szafarczyka


W sprawie uporządkowania na ul. Podwale ruchu rowerowego i parkowania pojazdów swoją interpelację do władz Bielska-Białej skierował radny Bronisław Szafarczyk. Jak przypomniał, na tejże ulicy wyznaczono trasę rowerową, oznakowując ją znakami naniesionymi na jezdnię.

- Być może jednak nie do końca przemyślano usytuowanie tych znaków (a tym samym przebiegu tras przejazdu), albo też raczej kierujący samochodami niezbyt się przejmują nowymi znakami, ale efekt jest następujący: Oznakowanie tras przejazdu dla rowerzystów jest zdecydowanie zasłaniane przez parkujące samochody. Wobec deficytu miejsc parkingowych w tym rejonie wydaje się, że rozwiązanie problemu powinno pójść w kierunku uporządkowania problemu parkowania. Być może należałoby przemyśleć ewentualne wprowadzenie na ul. Podwale ruchu jednokierunkowego, pozwalającego odpowiednio usytuować miejsca do parkowania, z równoczesnym bezkolizyjnym udostępnieniem pozostałej części jezdni dla ruchu rowerów (z kontraruchem rowerowym)? - sugerował przedstawiciel bielszczan.

Jak podkreślił, "takie rozwiązania doskonale zdają egzamin w wielu miastach w naszym kraju".

W odpowiedzi zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia poinformował, że Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przygotowuje projekt organizacji ruchu obejmujący wprowadzenie na ul. Podwale wymienionych w interpelacji propozycji.

- Organizacja ruchu zostanie wdrożona po otrzymaniu zatwierdzenia projektu organizacji ruchu wydanego przez Wydział Komunikacji Urzędu Miasta Bielska-Białej - zapewnił.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj