bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1952

Bohdan Smoleń ma skwer swojego imienia w Poznaniu

Z okazji 75. rocznicy urodzin Bohdana Smolenia w Poznaniu nastąpiło otwarcie Skweru Bohdana Smolenia. Podczas uroczystości samorząd Bielska-Białej reprezentował zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak. Warto przypomnieć, że artysta urodził się w Bielsku.

Reklama

Bohdan Smoleń ma skwer swojego imienia w Poznaniu
Bohdan Smoleń ma skwer swojego imienia w Poznaniu · fot. AR


Od 12 czerwca skwer przy ul. Rybaki i Strzałowej, gdzie rok temu odsłonięto pomnik artysty, otrzymał nazwę Skweru Bohdana Smolenia. Inauguracja przebiegła imponująco - był koncert, promocja książki i dużo dobrej zabawy połączonej z potańcówką na tymże skwerze.

Podczas wydarzenia zostały odsłonięte dwie tabliczki z nazwą Skwer Bohdana Smolenia, jak również nastąpił pokaz zdjęć nagrodzonych w konkursie fotograficznym pt. Smoleń na skwerze.

Bohdan Smoleń ma skwer swojego imienia w Poznaniu
Bohdan Smoleń ma skwer swojego imienia w Poznaniu · fot. AR


Pomysłodawcą powstania pomnika jest Krzysztof Deszczyński, który w trakcie imprezy otrzymał obraz przedstawiający Smolenia, autorstwa Agnieszki Litwin z kabaretu Jurki.

Przy okazji uroczystości i 75. rocznicy urodzin Bohdana Smolenia odbyła się premiera biografii o tym satyryku pt. A tam, cicho być! - czyli cytatem ze słynnego monologu kabareciarza z roku 1983. Cytat ów, był też, jak się okazuje, ulubionym powiedzeniem jednego z synów Smolenia - Piotra, który tak odpowiadał, gdy ktoś mu przeszkadzał w zabawie. Przypomniała o tym autorka książki Katarzyna Olkowicz.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.