bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 13 czerwca 2022
  • wyświetleń: 267

Co to jest KRD i co ma wspólnego z pożyczaniem pieniędzy?

Materiał partnera:

Pożyczanie pieniędzy przez poszczególne osoby bywa na tyle wciągające, iż niektórzy wpadają w pętlę zadłużenia. Według statystyk najwięcej do spłacenia mają Ci z kilkoma zobowiązaniami. Takich klientów można sprawdzić w rejestrach dłużników lub innych bazach informujących o regularnych spłatach oraz problemach z nimi. Należą do nich między innymi KRD czy BIK.

Co to jest KRD i co ma wspólnego z pożyczaniem pieniędzy?


Czym jest KRD, czyli Krajowy Rejestr Długów i co ma wspólnego z pożyczaniem pieniędzy?Krajowy Rejestr Długów to platforma, która zbiera i udostępnia dane na temat różnych sytuacji finansowych firm oraz konsumentów. KRD wymienia informacje pomiędzy zarówno usługami, przemysłem, jak i windykacją handlem i administracją. Strona proponuje kompleksowe rozwiązania związane z monitoringiem własnej firmy, raportami, kontrolowaniem ujawnienia informacji w innych rejestrach, możliwością dopisania dłużnika, a nawet usługą ciągłego monitorowania firm poprzez sms lub email. Rejestr ten współpracuje z firmami, które są ekspertami w dziedzinie biznesu i finansów. Dzięki temu kontrahenci mogą zminimalizować ryzyko zadłużeń oraz wybrać wiarygodnego partnera. Najczęściej jest on wykorzystywany w celu sprawdzenia pożyczkobiorcy przez różnorodne instytucje finansowe.

Czy jest możliwość uzyskać pożyczkę bez sprawdzania w KRD?Szybko rozwijający się rynek usług finansowych, poprzez dużą konkurencję oferuje coraz ciekawsze rozwiązania dla osób potrzebujących gotówki. By ją szybko uzyskać, klienci korzystają z instytucji finansowych, które już w 15 minut mogą przelać pieniądze. Obecnie istnieją firmy niewymagające dużych formalności, a nawet niepotrzebujące sprawdzać rejestrów. Pożyczki bez KRD są tutaj szczególnie ważne dla osób mających problemy ze spłatą w chwili obecnej albo w przeszłości lub posiadające dodatkowe obciążenia. Firmy takie pozwalają na otrzymanie nawet 15 tys. złotych, z okresem spłaty do 48 miesięcy, co jest bardzo korzystną ofertą. Aktualnie instytucje finansowe prześcigają się w proponowaniu korzystnych pierwszych umów jak pożyczki za zero opłat pobocznych.

Jak się uchronić przed wpadnięciem w pętlę finansową?Nawet jedna czwarta osób mających zobowiązania wpada w spiralę długów. Aby tego uniknąć na sam początek, należy przeanalizować czy następna pożyczka jest naprawdę konieczna. Jeśli nie warto zrezygnować ze starania się o kolejną tylko po to, by spłacić poprzednią. Innym bardzo ważnym punktem jest rozmowa z windykatorem, który to może zaproponować korzystną spłatę w przypadku problemów. Nie poleca się natomiast unikania takich kontaktów, wyłączania telefonów lub nieotwierania drzwi, gdyż sprawy mogą swój finał znaleźć w sądzie, co będzie się wiązać z obciążeniami dodatkowymi kosztami. W ostatnim bardzo istotnym punkcie należy ustalić plan spłaty i podjąć wszelkie starania, by uregulować zobowiązania. Warto rozpocząć dodatkową pracę, ograniczyć wydatki czy przeanalizować koszty, a te, które nie są niezbędne zminimalizować. Można również skontaktować się z pożyczkodawcą, poinformować o trudnej sytuacji i zapytać o możliwości rozłożenia na mniejsze raty opłat czy też wydłużenie terminów.