Wiadomości

  • 12 czerwca 2022
  • wyświetleń: 664

Spraw prezent młodemu kierowcy, czyli jak poczuć się pewnie na drodze po zdaniu prawa jazdy?

Materiał partnera:

Istnieje wiele momentów w życiu, które można uznać za przełomowe w kwestii dorastania i zmieniania się z dziecka w dorosłego. Jedni za egzamin dojrzałości uznają egzamin maturalny, inni pierwszy poważny związek, a kolejni opuszczenie gniazda i wyprowadzkę z domu. Są też tacy, dla których najpoważniejszym etapem na drodze ku dorosłości jest test na prawo jazdy. Zdanie go, zwłaszcza w pierwszym terminie to dla wielu osób marzenie, po którego osiągnięciu czują nie tylko wielką euforię, ale także wszechogarniającą ulgę ze względu na to, że nie muszą już dłużej dowodzić swoich umiejętności za kierownicą podczas egzaminu. Wbrew pozorom w tym momencie dla niektórych prawdziwy stres dopiero się zaczyna. Jazda w obecności instruktora może i sprawia, że się spinamy i popełniamy głupie błędy, ale świadomość jego obecności daje nam poczucie bezpieczeństwa i pewność, że nie przypłacimy swojego błędu zdrowiem ani tym bardziej życiem. Przerażenie na myśl o pierwszej samodzielnej jeździe to naturalny objaw, z którym mimo wszystko można walczyć. Jako rodzina lub przyjaciele osoby, która dopiero zdała prawo jazdy mamy możliwość okazać takiej osobie wsparcie, choćby poprzez podarowanie jej prezentu, który pomoże jej poczuć się pewniej na drodze.

Spraw prezent młodemu kierowcy, czyli jak poczuć się pewnie na drodze po zdaniu prawa jazdy?


Jaki prezent pomoże młodemu kierowcy poczuć się pewniej na drodze?Przede wszystkim musi to być prezent, który nie tylko sprawi mu radość, ale przede wszystkim nauczy go radzić sobie z przeszkodami napotkanymi na drodze i wpoi mu zasady bezpieczeństwa, których należy na niej przestrzegać. Wielu młodych kierowców jeździ zuchwale, co w praktyce zwykle kończy się tragicznie. Stwarzają oni zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Oczywiście nie jest to regułą - niektórzy świeżo upieczeni kierowcy mają więcej rozsądku niż weterani czterech kółek, których cechuje zbytnia brawura. Wszystko zależy od tego, jak efektywnie przekazuje się danej osobie wiedzę na temat bezpiecznej jazdy. Pomogą Wam w tym nasze propozycje prezentowe.

Szkolenie bezpiecznej jazdyKurs doskonalący technikę jazdy samochodem odbywający się w kilku miastach w Polsce to idealny podarunek dla osoby, która dopiero co zdała prawo jazdy, ale wciąż nie czuje się pewnie za kierownicą. Odbywa się ono pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie dodatkowe pytania nurtujące ich kursantów. Jest to szkolenie teoretyczno-praktyczne, co oznacza, że, tak jak na kursie na prawo jazdy, oprócz wielu potrzebnych informacji, osoba obdarowana będzie miała okazję nabyć nowe umiejętności podczas jazdy autem. Celem tej inicjatywy jest zwiększenie pewności siebie młodego kierowcy na drodze, oczywiście w granicach rozsądku. Dodatkowo kursant pozna szczegółowo systemy bezpieczeństwa i ich funkcjonowanie w jego samochodzie, ponieważ świadomość ich obecności daje mu swego rodzaju gwarancję spokoju podczas jazdy w niesprzyjających warunkach. Szkolenie odbywa się na torze lub na drodze, aby jak najlepiej przygotować uczestników do kontaktu z innymi uczestnikami ruchu drogowego.

Szkolenie OFF ROAD 4x4Ta propozycja nie należy do typowych kursów przygotowujących do jazdy po drodze, ale jest świetnym sposobem na przełamanie strachu nowego kierowcy przed naturalnymi przeszkodami. Jest to przydatne zwłaszcza w sytuacji, kiedy mieszka on poza miastem, gdzie stan dróg często pozostawia wiele do życzenia i każdy deszcz zamienia nawierzchnię w błotniste bajoro. Podczas szkolenia offroadowego doświadczeni instruktorzy nauczą naszego uczestnika, jak radzić sobie z takimi niespodziankami. Przed przystąpieniem do jazdy dowie się on, jak zbudowany jest samochód terenowy, jakie systemy się w nim znajdują i jak należy z nich korzystać. Szkolenie porusza także zagadnienie obsługi wyciągarki i innych urządzeń, które mogą się przydać, kiedy auto zakopie się w błocie. Po części teoretycznej przychodzi oczywiście czas na naukę praktyczną, podczas której osoba obdarowana ma za zadanie opanować techniki prowadzenia pojazdu pozwalające na pokonywanie stromych podjazdów i zjazdów. Oprócz funkcji edukacyjnej, jaką pełni szkolenie OFF ROAD 4x4, jest to przede wszystkim świetna zabawa dla kogoś, kto lubi rozrywki ekstremalne i nie boi się pobrudzić.

Jazda samochodem, jak każde doświadczenie, potrafi być przerażająca, ale możliwości, jakie nam daje, są zdecydowanie warte stawienia czoła swoim słabościom, żeby krok po kroku stać się wprawionym kierowcą. Początki bywają trudne, ale nie muszą oznaczać potoku łez i wyrywania włosów z głowy na myśl o choćby wyjechaniu samochodem z garażu. Dzięki naszym propozycjom nabieranie wprawy w prowadzeniu auta może być nie tylko szybkie, ale też sprawiać wielką frajdę. Mamy nadzieję, że dzięki naszym inspiracjom bliska Wam osoba już niedługo poczuje się pewniej na drodze i bez strachu będzie zmieniać pas czy włączać się do ruchu. Jeżeli poszukujesz więcej inspiracji sprawdź nasze propozycje na Prezentmarzeń i spraw młodemu mistrzowi kierownicy kurs na prezent!