REKLAMA WYBORCZA

Reklama

Wiadomości

  • 11 czerwca 2022
  • 12 czerwca 2022
  • wyświetleń: 3740

[ZDJĘCIA] Miały być blokady stacji paliw, ale "szału nie było"

W sobotę, 11 czerwca na kilku stacjach Orlen w Bielsku-Białej kierowcy protestowali po raz kolejny przeciwko wysokim cenom paliw. Tym razem była to większa akcja "Blokujemy Orlen", która odbyła się tego dnia w całym kraju. Podobnie jak w innych Polskich miastach, właściciele samochodów zablokowali starali się zablokować stacje, symulując awarię pojazdów. Frekwencja nie była zbyt wielka. Tym razem nie udało się zablokować sprzedaży paliw. Było zbyt mało protestujących.

Protest na stacji Orlen przy ul. Poniatowskiego w Bielsku-Białej - 11.06.2022
Protest na stacji Orlen przy ul. Poniatowskiego w Bielsku-Białej - 11.06.2022 · fot. bielsko.info


11 czerwca w całej Polsce, w tym również w Bielsku-Białej, kierowcy zakłócali funkcjonowanie stacji Orlen w godzinach 16:00 - 18:00. W naszym mieście protest ogłoszono na wszystkich stacjach Orlenu za wyjątkiem tej przy Alei Andersa. Były to stacje przy ul. Warszawskiej 32, Warszawskiej 357, ul. Żywieckiej 88, ul. Cieszyńskiej 491, ul. Górskiej 2 oraz ul. Bystrzańskiej 96.

Protest na stacji Orlen przy ul. Poniatowskiego w Bielsku-Białej - 11.06.2022
Protest na stacji Orlen przy ul. Poniatowskiego w Bielsku-Białej - 11.06.2022 · fot. bielsko.info


O co chodziło w proteście?

Jak zapowiadali organizatorzy: "Nie podoba nam się polityka Orlenu, który mimo kursu dolara i cen za baryłkę ropy śrubuje ceny na polskim rynku paliw. Nie jesteśmy również zadowoleni z tego jak rząd (nie)radzi sobie z tym problemem, a wręcz zamiata go pod dywan i mydli ludziom oczy jakoby nie był odpowiedzialny za obecną sytuację. Kierowcy, którzy chcą zamanifestować swoje niezadowolenie ze sztucznie wywindowanych cel paliw mogą to zrobić poprzez uczestnictwo w akcji "Blokujemy Orlen".

Protest na stacji Orlen przy ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej - 11.06.2022 c
Protest na stacji Orlen przy ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej - 11.06.2022 · fot. bielsko.info


Pełna lista stacji w Polsce, na których odbyły się protesty, znajduje się pod linkiem:
BlokujemyOrlen.pl - kalendarium protestów.

Strona internetowa akcji: https://blokujemyorlen.pl/

orlen, stacja paliw
Pierwszy protest w Bielsku-Białej - 05.06.2022 · fot. bielsko.info


Przypomnijmy: pierwszy taki protest miał miejsce w niedzielę, 5 czerwca przy alei Andersa w Bielsku-Białej. W jednej chwili "zepsuło się" kilkanaście samochodów osobowych. Pojazdy przez około godzinę blokowały wjazd na teren stacji benzynowej Orlen. Tego dnia na bielskiej stacji za litr 95-tki trzeba było zapłacić 7,94 zł. Właściciel stacji wezwał na miejsce patrol policji, ale kierowcy, jak udało się nam ustalić, nie otrzymali mandatów. Więcej w artykule: Masowa "awaria" na Orlenie. Auta zablokowały wjazd na stację paliw

Kolejny protest kierowcy zorganizowali w środę, 8 czerwca. Tego dnia zakłócili najpierw funkcjonowanie stacji przy ulicy Warszawskiej 32. Na miejscu pojawiło się około 30 samochodów, a także patrol policji, który monitorował nietypową sytuację. Po około 30 minutach pojazdy rozjechały się w kierunku innych stacji sieci Orlen w Bielsku-Białej. "Awarie" nastąpiły m.in. na stacjach przy ulicach: Cieszyńskiej, Żywieckiej i Górskiej. Część osób pojechała też do Czechowic-Dziedzic pod bramę rafinerii LOTOS. Więcej w artykule: Kierowcy znów zablokowali stację paliw. Tym razem nie jedną

Wideorelacja ze środowego protestu:

ar, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.