bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 czerwca 2022
  • wyświetleń: 494

Za nami półmetek projektu "Granice języka - granicami świata"

Na półmetku realizacji siódmej edycji projektu "Granice języka - granicami świata" jest Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz. To ważny przedsięwzięcie Kubiszówki z zakresu edukacji kulturalnej, w ramach którego młodzi ludzie doskonalą swoje kompetencje językowe, uświadamiają sobie relacje, jakie istnieją między językiem, kulturą oraz światem ludzkich wartości.

Za nami półmetek projektu "Granice języka - granicami świata"
Za nami półmetek projektu "Granice języka - granicami świata" · fot. DK Kubiszówka


Wiosną tego roku bielska placówka kultury przeprowadziła pierwszą część przedsięwzięcia. Powstały scenariusze warsztatów przygotowane przez językoznawców Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Śląskiego. Zamieszczone na stronie internetowej projektu granicejezyka.pl będą służyć nauczycielom i animatorom kultury, podejmującym w pracy z młodzieżą tematy związane z grzecznością językową, brutalizacją i wulgaryzacją języka czy perswazją i manipulacją.

W maju i czerwcu w odbyły się też pierwsze warsztaty projektu, w których uczestniczyli uczniowie: Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja, IV Liceum Ogólnokształcącego oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Po wakacjach w warsztatach wezmą udział kolejne bielskie placówki oświatowe. Jesienią przedsięwzięcie zakończy młodzieżowe forum językowe poświęcone zagadnieniom z zakresu etyki słowa.

Projekt jest realizowany w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty - dodaj do ulubionych.

mp / bielsko.info
źródło: DK Kubiszówka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.