bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 czerwca 2022
  • wyświetleń: 280

[FOTO] Rozmawiali z młodymi kierowcami o bezpieczeństwie

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z przedstawicielami Fundacji Automobilistów i dyrekcją Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej zorganizowali spotkanie z młodymi kierowcami. Przedmiotem prelekcji i otwartej dyskusji przeprowadzonej w ramach akcji pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu” było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Rozmawiali z młodymi kierowcami o bezpieczeństwie - 8.06.2022 · fot. KMP Bielsko-Biała


Aspirant Ilona Michalczyk z bielskiej drogówki oraz młodszy aspirant Szymon Czysz z wojewódzkiego wydziału drogówki wraz z przedstawicielami fundacji spotkali się z młodymi adeptami sztuki jazdy. Podczas prelekcji omawiano czynniki, które mają największy wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Policjanci przedstawili główne przyczyny i skutki zdarzeń drogowych spowodowanych przez młodych i jeszcze niedoświadczonych kierowców. Instruktor techniki jazdy z fundacji zwracał uwagę młodym kierowcom na rzeczy, których najczęściej zdarza się zapominać lub zaniedbywać, a które mogą być przyczyną zdarzeń drogowych.

Mundurowi apelowali do młodzieży, aby nie lekceważyła zasad bezpieczeństwa na drodze. Nadmierna prędkość, brawura, nietrzeźwość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, brak zapiętych pasów czy korzystanie z telefonu w czasie jazdy, są przyczynami wielu wypadków. Młodzi kierowcy sporo usłyszeli też o tym, jak niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest zażywanie narkotyków lub innych podobnie działających substancji, zwłaszcza gdy decydują się prowadzić samochód.

Wkrótce w Bieruniu odbędzie się praktyczna część spotkania. To po to, by móc praktyczne wskazówki ze szkolenia sprawdzić w realnych warunkach.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.