Wiadomości

 • 7 czerwca 2022
 • wyświetleń: 691

Gdzie rozpocząć leczenie narkomanii?

Materiał partnera:

Uzależnienie od substancji psychoaktywnych wciąż dotyka bardzo wielu ludzi. Problemy z narkotykami mają coraz młodsze osoby, a zwiększona dostępność tych środków pozwala sądzić, że skala problemu w najbliższym czasie nie zmaleje. W obliczu tego zagrożenia leczenie narkomanii prowadzone jest w coraz większej ilości ośrodków.

Linkhouse


Jak dochodzi do uzależnienia od substancji psychoaktywnych?
Leczenie narkomanii w nowoczesnym ośrodku

Naukowcy z dziedziny medycyny, psychologii oraz psychiatrii stale opracowują kolejne metody, dzięki którym leczenie uzależnienia od narkotyków ma stawać się szybsze, łatwiejsze i mniej bolesne dla pacjentów. Doświadczenie wskazuje, że najlepsze rezultaty w terapii uzależnień można uzyskać, stosując holistyczne podejście do problemu.

Jak dochodzi do uzależnienia od substancji psychoaktywnych?Człowiek stanowi całość psychosomatyczną - zdrowie ciała jest równie ważne jak zdrowie psychiczne, a zaburzenia na jednym z tych pól często powodują zaburzenia na drugim. W ten opis doskonale wpisuje się uzależnienie od narkotyków. Narkomania jest bowiem chorobą, dającą objawy zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Substancje psychoaktywne, jak sama nazwa wskazuje, wpływają na psychikę, a ta powoduje zmianę zachowania. Również ciało nie pozostaje obojętne na środki odurzające. Ich długotrwałe przyjmowanie doprowadza najczęściej do wyniszczenia organizmu, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci. Aby tego uniknąć, należy jak najszybciej rozpocząć leczenie narkomanii.

Leczenie narkomanii w nowoczesnym ośrodkuTerapia uzależnień jest prowadzona zarówno w ramach ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia, jak i w prywatnych ośrodkach. Osoby uzależnione, które chcą podjąć leczenie i są w stanie za nie zapłacić, często wybierają położony w urokliwym i spokojnym miejscu ośrodek terapii uzależnień, w którym poddadzą się leczeniu narkomanii. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień, którego specjalizacją jest terapia narkotykowa, stosuje nowoczesne metody leczenia uzależnienia, łącząc leczenie farmakologiczne, behawioralne oraz psychologiczne. Objawy abstynencyjne podczas odwyku są kontrolowane przez specjalistów, a wszystkie działania, zarówno prewencyjne, jak i terapeutyczne, służą ochronie zdrowia psychicznego i fizycznego. Ostatecznie leczenie stacjonarne, długoterminowe, pozwala wrócić pacjentom do stanu, w którym możliwe jest życie w trzeźwości poza ośrodkiem.

Jednak aby to osiągnąć, trzeba zrobić pierwszy krok i zacząć leczenie narkomanii. To, jak podkreśla wielu uzależnionych, jest najtrudniejsze.

Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień KoninkiOśrodek Koninki to profesjonalna i fachowa pomoc w leczeniu uzależnień od alkoholizmu, narkotyków, leków, hazardu, dopalaczy i wielu innych ryzykownych uzależnień.

Doskonale wiemy jaką trudnością jest przedstawienie alkoholikowi, narkomanowi czy hazardziście, że jego sytuacja jest bardzo poważna i wymaga profesjonalnego wsparcia.

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło przygotować ofertę, która jest najlepiej jak to możliwe dopasowana do potrzeb osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych.

Leczenie uzależnień:

 • Leczenie alkoholizmu,
 • Leczenie narkomanii,
 • Leczenie lekomanii,
 • Leczenie uzależnienia od hazardu,
 • Leczenie uzależnienia od dopalaczy,
 • Leczenie uzależnienia od multimediów,
 • Leczenie uzależnienia - zakupoholizm,
 • Leczenie uzależnienia od nikotyny,
 • Leczenie nowych uzależnień.


Adres:
Poręba Wielka 480,
34-735 Niedźwiedź

Telefony:
+48 18 331 72 50, +48 533 724 499

Zapraszamy:
https://koninki.pl/