Reklama

Wiadomości

  • 8 czerwca 2022
  • wyświetleń: 4879

Korekta rozkładu Kolei Śląskich. Powraca pociąg do Zakopanego

12 czerwca wejdzie w życie wakacyjna korekta rozkładu jazdy Kolei Śląskich. Oprócz dotychczasowych połączeń powróci pociąg relacji Katowice - Zakopane. Poniżej komunikat przewoźnika o rozkładzie, który będzie obowiązywał do 3 września.

pociąg, Koleje Śląskie, KŚ
Korekta rozkładu Kolei Śląskich. Powraca pociąg do Zakopanego · fot. Koleje Śląskie


- Lato 2022 roku upłynie pod znakiem intensywnych prac realizowanych przez zarządcę infrastruktury PKP PLK S.A. na niemal wszystkich ciągach komunikacyjnych obsługiwanych przez Koleje Śląskie. Modernizacje infrastruktury kolejowej będą kontynuowane na liniach kolejowych do Wisły Głębiec i Tarnowskich Gór oraz w stacjach w rejonie Czechowic-Dziedzic, Dąbrowy Górniczej, Mikołowa oraz Oświęcimia. Rozpoczęcie kolejnych inwestycji związanych z przebudową stacji zakłada tymczasowe zmiany w komunikacji w pobliżu Rybnika Niewiadomia, Zakopanego oraz Zwardonia. Zakończenie prac w Tychach umożliwi przywrócenie obsługi przystanku Tychy Grota Roweckiego, a na okres wakacji zostaną przywrócone postoje w Dąbrowie Górniczej Pogorii - informuje spółka Koleje Śląskie.

Dokładne godziny odjazdów oraz terminy kursowania pociągów dostępne są w Liniowym Rozkładzie Jazdy publikowanym na stronie internetowej spółki Koleje Śląskie - http://www.kolejeslaskie.com - oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach). Liniowy Rozkład Jazdy będący oficjalnym rozkładem jazdy Kolei Śląskich zawiera pełne tabele rozkładowe poszczególnych linii na cały okres zamknięciowy.

Szczegółowy wykaz zmian



S5 Katowice - Pszczyna - Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń
S51 Katowice - Żywiec - Nowy Targ - Zakopane
S75 Rybnik - Chybie - Bielsko-Biała - Żywiec


Organizacja ruchu w rejonie modernizowanego węzła kolejowego wokół stacji Czechowice- Dziedzice pozostanie bez istotnych zmian. Pociągi relacji S5 nadal będą kursowały drogą okrężną z wykorzystaniem łącznicy między Goczałkowicami i Zabrzegiem, co wymusza zmianę kierunku jazdy.

Od 13 czerwca do 29 lipca na południowym odcinku relacji będzie realizowany szereg prac wymagających całodobowego wstrzymania ruchu pociągów i uruchomienia autobusowej komunikacji zastępczej na odcinku Rajcza - Zwardoń. W wybranych dniach czerwca w godzinach nocnych wstrzymanie ruchu zostanie rozszerzone do odcinka Milówka - Zwardoń.

Ornak będzie kursować codziennie od 30 czerwca do 31 sierpnia. Ze względu na modernizację stacji Zakopane pociąg będzie zatrzymywać się na peronie tymczasowym zbudowanym przy wjeździe do Zakopanego. Ponadto prace remontowe pomiędzy Żywcem a Suchą Beskidzką wymagają skierowania Ornaka drogą okrężną przez Wadowice. Alternatywna trasa będzie wykorzystywana do 12 sierpnia, później Ornak ponownie będzie obsługiwać Żywiec i pozostałe pominięte stacje.

W dalszym ciągu przystanki Goczałkowice-Zdrój oraz Rabka-Zdrój nie będą obsługiwane.

S6 Katowice - Skoczów - Ustroń Zdrój - Wisła Uzdrowisko - Wisła Głębce
S76 Gliwice - Knurów - Rybnik - Skoczów - Ustroń Zdrój - Wisła Głębce


Ruch pociągów na odcinku Skoczów - Wisła Głębce w dalszym ciągu pozostaje wstrzymany, a wyłączony odcinek będzie obsługiwany zastępczą komunikacją autobusową uruchamianą w dwóch relacjach: ekspresowej zapewniającej szybki przejazd między Skoczowem a Ustroniem i Wisłą oraz zwykłej obsługującej Skoczów Bładnice i Goleszów. Wybrane kursy zostaną wydłużone do Pszczyny.

Od 12 czerwca miejsce postoju autobusu komunikacji zastępczej w Wiśle Obłaźcu zostanie przeniesione w pobliże ronda przy ul. Ustrońskiej i ul. Jawornik, w okolice budowanego przystanku Wisła Jawornik.

Pełny rozkład jazdy pociągów znajduje się w LINIOWYM ROZKŁADZIE JAZDY dostępnym na
http://www.kolejeslaskie.pl


Infolinia o utrudnieniach w kursowaniu pociągów Kolei Śląskich, Biuro Obsługi Klienta, Obsługa osób niepełnosprawnych (czynna całodobowo przez 7 dni w tygodniu): tel.: + 48 32 428 88 88

mp / bielsko.info

źródło: Koleje Śląskie

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.