Wiadomości

 • 6 czerwca 2022
 • wyświetleń: 1189

Najlepszy fotel masujący do biura: na co zwrócić uwagę szukając fotela do masażu?

Materiał partnera:

Fotel masujący to rewelacyjne urządzenie, dzięki któremu możemy szybko zrelaksować się bez konieczności wybierania się do salonu masażu. Z tego względu bardzo wiele firm podejmuje decyzję o montażu foteli masujących w biurach. Na co należy zwrócić uwagę podczas szukania odpowiedniego modelu? Oto szereg wskazówek, które warto wziąć pod uwagę.

Najlepszy fotel masujący do biura: na co zwrócić uwagę szukając fotela do masażu?


Fotel masujący - dlaczego warto go zakupić?Fotele do masażu z roku na rok coraz częściej pojawiają się w polskich biurach. Jest to uwarunkowane przede wszystkim tym, iż cykliczne korzystanie z nich przynosi wiele korzyści dla naszego zdrowia i ogólnego samopoczucia.

Do najważniejszych korzyści wynikających z zakupu fotela masującego zaliczamy:

 • usprawnienie krążenia krwi - wszelkiego rodzaju toksyny są usuwane z organizmu znacznie szybciej, co ma również wpływ na wzrost naszej odporności,
 • usprawnienie metabolizmu,
 • obniżenie ciśnienia krwi,
 • większą efektywność wypoczynku,
 • zmniejszenie stresu - korzystając z fotela masującego znacząco zmniejszamy negatywne skutki stresu, jesteśmy zrelaksowani i odprężeni,
 • zmniejszenie bólów głowy,
 • zmniejszenie napięcia mięśni wywołanego przez brak ruchu i wielogodzinną pracę w jednej pozycji przy biurku,
 • zmniejszenie ryzyka występowania problemów z zasypianiem.


Jak wybrać odpowiedni fotel masujący?W tej chwili rynek foteli rozwinął się bardzo mocno. Znacznym powodzeniem cieszą się nie tylko skórzane fotele elektrycznie rozkładane, ale również te wyposażone w zaawansowane funkcje masażu. Gdy zastanawiamy się nad zakupem fotela masującego, mamy niełatwe zadanie. Liczba modeli na rynku jest tak duża, że podjęcie odpowiedniej decyzji może zająć naprawdę dużo czasu.

yellowgreyscaleboldlandscapephotographyblogbanner


Aby wybrać odpowiedni fotel masujący, należy kierować się następującymi wskazówkami:

 • Dostosowanie urządzenia do wzrostu i masy ciała użytkownika. Dzięki temu siedzenie na fotelu będzie przyjemne i wygodne. Jest to niezwykle istotne, ponieważ urządzenie nie może być za ciasne oraz ograniczać naszych ruchów.
 • Liczba funkcji masażu. Ta kwestia uzależniona jest tak naprawdę przede wszystkim od naszych preferencji. Warto zastanowić się nad tym, czy chcemy mieć zagwarantowany wyłącznie masaż pleców czy także nóg bądź ramion.
 • Siła nacisku. Zanim zakupimy jakikolwiek fotel masujący, zweryfikujmy, jakie opcje oferuje on pod względem możliwości wyboru siły nacisku. Jest to istotne, by móc dopasować ten wskaźnik do własnych upodobań bądź wskazań medycznych.
 • Rozmiar urządzenia. Przed wyborem fotela masującego zweryfikujmy, jaką powierzchnią dysponujemy, aby nie było żadnych problemów z eksploatacją urządzenia.
 • Cena. Jest to sprawa mocno indywidualna uzależniona od tego, jakim budżetem dysponujemy.


Masaż pleców to podstawa!Zdecydowanie najważniejszą funkcją każdego fotela masującego musi być masaż pleców, czyli taki, który odbywa się z wykorzystaniem ramion masujących, które imitują dłonie masażysty.

Optymalna liczba technik masażu oraz opcja regulacji siły oraz dynamiki masażu pozwoli nam na ukojenie pleców w taki sposób, by spełnić potrzeby każdego użytkownika. Absolutnym standardem powinna być obecność ramion masujących wyposażonych w system skanowania linii kręgosłupa. Warto o tym pamiętać przy podejmowaniu decyzji zakupowej.

izen_moniso_points1


Dodatkowe funkcjonalnościFotele do masażu mogą być również wyposażone w szereg dodatkowych funkcjonalności, takich jak nawiew zjonizowanego powietrza, opcja odtwarzania muzyki za pośrednictwem łącza Bluetooth, sterowanie urządzeniem za pomocą pilota i wiele innych. Jeśli zależy nam na maksymalnej wygodzie, warto wziąć pod uwagę również te kwestie.