bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 czerwca 2022
  • 8 czerwca 2022
  • wyświetleń: 2618

[FOTO] Filmowcy w BCK i dworcu PKS. Zakończono zdjęcia do filmu "Hela"

W Bielsku-Białej zakończyły się zdjęcia do filmu fabularnego "Hela", którego akcja dzieje się w naszym mieście. W ostatnich dniach filmowcy odwiedzili m.in. Bielskie Centrum Kultury oraz dworzec PKS.

Zdjęcia do filmu "Hela" · fot. Komunikacja Beskidzka, BCK


Film "Hela" będzie reżyserskim debiutem Anny Kasperskiej, która jest także autorką scenariusza, oraz producenckim Rafała Sakowskiego. "Hela" to historia piętnastoletniej, niepokornej Heli, która trafia do ośrodka wychowawczego prowadzonego przez siostry zakonne. Hela za wszelką cenę chce się z niego wydostać, aby odnaleźć swoją młodszą siostrę, jedyną bliską jej osobę. Bez pieniędzy i dokumentów rusza w podróż przez Polskę. Hela zamierza porwać swoją siostrę i wyjechać z nią za granicę. Nie spodziewa się, że dużo trudniejsze od przebytej przez nią drogi, okaże się jej spotkanie z siostrą.

W filmie zagrała m.in. znana szerokiej publiczności z roli Heleny Paździochowej Renata Pałys. Na ekranie będziemy mogli także zobaczyć radnego Maksymiliana Prygę, który zagrał kierowcę autobusu.

Film otrzymał dofinansowanie z Polskiego instytutu Sztuki Filmowej w ramach programu "Pierwszy film". Zdjęcia do filmu realizowano w Bielsku-Białej oraz innych miejscowościach regionu. Według planu premiera filmu "Hela" odbędzie się podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.