Reklama

Wiadomości

  • 4 czerwca 2022
  • 5 czerwca 2022
  • wyświetleń: 3384

Miasto kupi, miasto sprzeda budynek dawnej poczty?

Trwa procedura zakupu połowy budynku dawnej poczty w Wapienicy przy ulicy Międzyrzeckiej. Nie wiadomo, co tam powstanie. Miasto nie wyklucza, że obiekt zostanie… sprzedany.

W sprawie planów miasta w zakresie zagospodarowania popadającej w ruinę nieruchomości, w której mieściła się kiedyś placówka pocztowa przy ul. Międzyrzeckiej 33, do władz Bielska-Białej zwrócił się radny Konrad Łoś.

- W styczniu Rada Miejska w Bielsku-Białej wyraziła zgodę na nabycie na rzecz Gminy Bielska-Biała udziału wynoszącego 1/2 części w nieruchomości zabudowanej budynkiem przy ul. Międzyrzeckiej 33. Przedmiotowa nieruchomość stanowiła współwłasność gminy Bielsko-Biała oraz Poczty Polskiej - przypomniał radny.

I zapytał, o to, co władze miasta planują zrobić z tym budynkiem.

Tymczasem jak dowiadujemy się w Ratuszu, proces sprzedaży połowy budynku nie został jeszcze ukończony.

- Obecnie współwłaściciel nieruchomości, tj. Poczta Polska prowadzi procedurę zmierzającą do uzyskania zgody organów właścicielskich na zbycie. Cena nabycia udziału przez gminę ustalona została w toku negocjacji pomiędzy Gminą Bielsko-Biała a Pocztą Polską i wynosi 98 750 zł brutto - poinformował Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Jak wyjaśnił, „cena ustalona została na podstawie operatu szacunkowego sporządzonego przez rzeczoznawcę majątkowego na zlecenie Poczty Polskiej”.

- Dopiero po nabyciu udziału w wysokości 1/2 części w nieruchomości przy ul. Międzyrzeckiej 33 do zasobu gminy, nieruchomość przeznaczona zostanie do zagospodarowania. Niewykluczone jest, że zostanie ona przeznaczona do sprzedaży na cel wynikający z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, tj. teren przeznaczony pod usługi w tym usługi handlu - podał wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.