Reklama

Wiadomości

  • 3 czerwca 2022
  • wyświetleń: 975

Projekt "Zielone płuca miasta": przy ul. Cichej posadzono 15 drzew

Przy parkingu wzdłuż ul. Cichej niedaleko stacji kolejowej Bielsko-Biała Lipnik posadzonych zostało 15 sztuk drzew. Są to - brzoza wielopienna, klon czerwony, buk czerwonolistny, śliwa wiśniowa oraz ambrowiec amerykański.Drzewa zasadzono w ramach programów "Bielsko-Biała chroni klimat" i "Zielone płuca miasta". Fundatorem drzew i krzewów jest spółka PreZero Bielsko-Biała S.A.

- To jest kolejny element naszego programu Zielone płuca miasta. Tak jak mieszkańcy i my dbamy o naszą zieleń. Nasze działania związane z drzewostanem na terenie miasta zawsze są osadzone w realiach. Wszystkie pielęgnacyjne przycinki czy też konieczne wycinki drzew podczas inwestycji ograniczamy do niezbędnego minimum, a równocześnie - gdzie tylko jest to możliwe - sadzimy nowe drzewa - mówił prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Zielone płuca miasta to program, którym ma na celu m.in. zwiększenie powierzchni biologicznie czynnej poprzez odbetonowanie oraz zazielenienie naszego miasta. Dodatkowe drzewa w mieście korzystnie wpłyną na mikroklimat i jakość życia mieszkańców oraz poprawią jakość powietrza. Ponadto spowodują ograniczenie wysp ciepła, zwiększą bioróżnorodność i pomogą odbudować ekosystem w naszym mieście.

Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej pracuje nad wytypowaniem nowych miejsc do nasadzeń oraz nad doborem odpowiednich gatunków drzew dla każdego wybranego terenu. Wydział poszukuje kolejnych firm, które chciałby się włączyć w tę akcję.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.