bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 27 maja 2022
  • wyświetleń: 297

Pojemna i praktyczna szafa do sypialni. Jak wybrać?

Materiał partnera:

Szafa to podstawowe wyposażenie każdej sypialni. W zależności od jej wielkości można w niej przechowywać nie tylko ubrania, ale też wiele innych przydatnych przedmiotów, których nie chcemy mieć na widoku. Urządzając sypialnię, warto przemyśleć, jakiej szafy potrzebujemy. W dzisiejszym artykule przedstawiamy wady i zalety różnych modeli szaf do sypialni.

Pojemna i praktyczna szafa do sypialni. Jak wybrać?


Wśród szaf do sypialni można wyróżnić wersje narożne oraz standardowe. Każda z nich może dodatkowo być wyposażona w drzwi uchylne lub przesuwne. Wybór konkretnego modelu zależy zarówno od stylu aranżacyjnego danego wnętrza, jak i jego wielkości. Inny rodzaj szafy sprawdzi się w niewielkich sypialniach, a inny w dużych i przestronnych pomieszczeniach.

Klasyczne szafy do sypialni uchylneSypialnie o sporym metrażu pozwalają na dużą dowolność aranżacyjną. Znajduje się tu odpowiednia ilość miejsca, by móc wstawić klasyczną szafę z uchylnymi drzwiami, czyli takimi, które otwierają się do wnętrza pomieszczenia. Wokół szafy musi znajdować się odpowiednio dużo miejsca, by móc swobodnie otworzyć drzwiczki. Tego rodzaju meble są dostępne w zróżnicowanych wymiarach. W asortymencie sklepów meblowych można znaleźć wąskie wersje oraz duże szafy prawie na całą ścianę. Wybór konkretnego modelu zależy od indywidualnych potrzeb.

Klasyczne szafy do sypialni przesuwneSzafy przesuwne to rozwiązanie do sypialni, w których nie ma wystarczającej ilości przestrzeni na wersje z drzwiami uchylnymi. Przesuwne modele można z powodzeniem wstawić do niewielkich pomieszczeń. Dzięki przesuwnym frontom taka szafa może stać tuż przy łóżku i nadal pozwala na swobodny dostęp do jej zawartości. Podobnie jak w przypadku mebli uchylnych, również szafy przesuwne dostępne są w różnych wymiarach. Zaletą tych produktów jest częsta obecność dużego lustra zamiast drewnianego frontu, co stanowi bardzo funkcjonalne rozwiązanie.

Szafy narożne do sypialniAlternatywą dla szaf klasycznych są szafy narożne do sypialni. Jak sama nazwa wskazuje, zostały one tak skonstruowane, by można postawić je w rogu. Szafa narożna to znów dobre rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń, w których liczy się każdy centymetr kwadratowy powierzchni. Te modele mebli zajmują stosunkowo niewiele miejsca, a przy tym charakteryzują się sporą pojemnością.

Komoda do sypialniAtrakcyjnym dodatkiem wyposażenia każdej sypialni jest komoda, czyli stojąca szeroka szafka z szufladami. W komodzie z powodzeniem można przechowywać bieliznę, skarpetki i podkoszulki. Można w niej schować również inne przedmioty. Zaletą, jaką posiada komoda do sypialni jest jej górny blat, który pozwala na ustawienie na niej dodatkowych ozdób, kwiatów lub postawienie lampki nocnej. W salonach meblowych często można dostać komplety mebli do sypialni, w których znajdują się szafy i komody w tym samym stylu.

A jeśli poszukujecie sprawdzonych i funkcjonalnych komód i szaf do sypialni, polecamy sprawdzić ofertę Bettso. Sklep meblowy Bettso oferuje szafy w każdej możliwej wersji dedykowane zarówno do dużych, jak i mniejszych pomieszczeń.