Wiadomości

  • 27 maja 2022
  • wyświetleń: 1104

Odzież reklamowa z nadrukiem - wykonaj logo metodą sitodruku

Materiał partnera:

Jedna z najstarszych metod nadruku nadal ma się świetnie. Co sprawia, że jej popularność nie maleje? Na jakich ubraniach wygląda atrakcyjnie i czy to właśnie technologia dla Ciebie? Rzuć okiem na nasz krótki przewodnik po druku sitowym.

Linkhouse


Odzież reklamowa - jak powstaje sitodruk?



Do odwzorowania gotowego nadruku potrzebne są dwa narzędzia: matryca oraz farba. To wystarczy, by osiągnąć wyróżniający się wzór.

Jak wygląda matryca?



To nic innego, jak rama z rozpiętą siatką wykonaną z nici - poliestrowych, metalowych albo nylonowych. Na matrycy jest szablon wzoru mającego znaleźć się na odzieży. Tworzymy go poprzez zasłonięcie niepotrzebnych oczek. Do tego celu wykorzystujemy roztwory, emulsje albo po prostu folię. Nie ma znaczenia, czego się używa. Najważniejsze, by blokada ta nie pozwoliła na przedostanie się farby. Nici siatki są wytrzymałe, dzięki czemu nie ryzykujesz rozchlapania farby czy uszkodzenia nadruku. Sama siatka jest gęsta, a wielkość oczek zawiera się w mikrometrach (to 1/1000 milimetra). Wszystko po to, żeby farba tłoczona przez matrycę precyzyjnie pokryła tkaninę, dokładnie oddając projekt graficzny.

Która farba jest najlepsza?



Najważniejszą jej cechą musi być gęstość wyższa, niż w przypadku innych środków. Jeśli będzie za rzadka, przeleje się przez matrycę i cała praca pójdzie na marne. Z kolei jeśli będzie zbyt gęsta lub zbyt szybko schnąca, zatka oczka siatki. Wiele też zależy od rodzaju powierzchni, do jakiej ma zostać zastosowana (bawełna, ekoskóra itp.). Dlatego w tej metodzie używa się kilku różnych gatunków farb:
  • UV
  • wodnych
  • rozpuszczalnikowych
  • winylowych

Odzież reklamowa z nadrukiem - jakie efekty osiągamy?



Wyraźne odcinające się od siebie kolory - to domena druku sitowego. Przejścia tonalne i cienie zostawia technologii DTG. Tutaj, podobnie jak w przypadku haftu komputerowego, zyskujesz proste wzory o zdecydowanej kolorystyce.

Odzież firmowa z logo - czy druk sitowy to dobra metoda?



Biorąc pod uwagę, że znaki firmowe mają proste kształty - jak najbardziej. Zwykle jest to obrazek plus krótki napis, a niekiedy sam napis, czasem w fantazyjnej formie. Z kształtami nie ma problemu, jeśli chodzi o przeniesienie ich na matrycę. Z kolei liczba kolorów również nie powinna stanowić przeszkody. Większość logotypów zawiera ich w sobie od jednego do pięciu.
Bluzy i koszulki - jaki format nadruku wybrać?

Gładka odzież daje spore możliwości nadruku. Żeby logo było widoczne, a jednocześnie nie było wizualnie przytłaczające, zwykle wybiera się następujący schemat:
  • nadruk A6 na lewej piersi
  • nadruk A4 na łopatkach
  • jeśli układ logo pozwala, zamiast A4 można zrobić A3 na całej powierzchni pleców.


Dzięki małemu logo z przodu druk sitowy sprawdza się także w przypadku odzieży zapinanej na suwak. Dopasowane kolorystycznie ubrania są w stanie podkreślić wzór. Dlatego nie bój się wybrać kontrastowych koszulek czy bluz. Żółty wzór na zielonej koszulce albo mocna czerwień na granacie wyróżnią Twoje nadruki spośród wszechobecnych białych grafik na czarnym tle.

Gdzie zamówić promocyjną odzież roboczą?



Najlepiej w miejscu oferującym jednocześnie zakup ubrań i znakowanie. W Firmowych Ciuchach masz gratisową wycenę, a przebierać możesz spośród setek wzorów t-shirtów, koszulek polo, koszul, bluz, polarów i czapek. Sitodruk doskonale kryje każdą powierzchnię, na jakiej się znajdzie. Jednocześnie jest trwały i zachowuje swój wygląd przez ponad 100 prań. To ważne w przypadku ubrań przeznaczonych do pracy.