Wiadomości

  • 26 maja 2022
  • wyświetleń: 13457

Rezonans Magnetyczny Całego Ciała whole body MR - teraz rabat 50%!

Artykuł sponsorowany:

W niedawno otwartej pracowni rezonansu magnetycznego w Pszczynie istnieje już możliwość wykonywania badań całego ciała - whole body, na najnowocześniejszym sprzęcie w regionie. Teraz dla pacjentów przygotowano wyjątkową promocję - rabat w wysokości aż 50%!. Wystarczy tylko zadzwonić i umówić się na konkretny termin.

Najnowocześniejszy rezonans magnetyczny już w Pszczynie!
SIGNA™ Creator w pracowni MR w Pszczynie


W Pszczynie działa nowa pracownia wyposażona w aparat Signa Creator, czyli jeden z najnowocześniejszych modeli, służący nie tylko do badań rezonansem magnetycznym (MR) poszczególnych narządów i części ciała, ale również do profesjonalnego badania całego ciała - whole body.

Na czym ono polega? Otóż badanie whole body MR jest nieinwazyjnym badaniem przesiewowym całego ciała metodą rezonansu magnetycznego. Pozwala na doskonałe zobrazowanie struktur układu kostno-stawowego, mięśniowego oraz większości narządów wewnętrznych. Ta metoda ujawnia zmiany ogniskowe obserwowane w szpiku kostnym i tkankach miękkich, w rozsiewie procesu nowotworowego, w schorzeniach reumatologicznych czy w urazach mięśniowo-stawowych.

Najnowocześniejszy rezonans magnetyczny już w Pszczynie!
Pracownia MR w Pszczynie przy ul. Sokoła 2A


Uchwycić niepokojące objawy- Głównym celem badań całego ciała, wykonywanych na tak nowoczesnym sprzęcie, jest przede wszystkim sprawdzenie, czy w naszym organizmie nie dzieje się nic niepokojącego, czy nie ma stanów nowotworowych - tłumaczy Jerzy Kardaszewicz, prezes spółki Adiuvat właściciela pracowni Rezonans Pszczyna. Jeśli pojawią się jakiekolwiek podejrzenia, iż w którymś miejscu naszego organizmu może się rozwijać choroba, to wówczas lekarz wykonujący opis, podkreśli, że pacjent wymaga dalszej diagnostyki, wykonania np. rezonansu magnetycznego, USG, CT czy badania za pomocą PET - dodaje.

Co istotne, pracownia oferuje także dodatkowe konsultacje z wysokiej klasy specjalistą chorób wewnętrznych, z którym można omówić wynik badania. Pomoże on właściwie zinterpretować opis i ewentualnie pokieruje Pacjenta na dalszą diagnostykę lub do odpowiedniego specjalisty.

Badanie whole body pozwala na uzyskanie obrazu całego organizmu - od głowy, poprzez narządy wewnętrzne w brzuchu, aż po kończyny dolne. Badanie nie obejmuje jedynie rąk i stóp. Trwa około godziny, gdyż w tym czasie jest wykonywanych wiele szczegółowych zdjęć - urządzenie skanuje poszczególne części organizmu. Dzięki temu można się m.in. dowiedzieć, czy chorujemy na żylaki kończyn dolnych, zapalenie ścięgien, obrzęki mięśni, czy w tkankach miękkich wykryto guzy i które struktury nerwowe są uciskane z powodu zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa.

Warto wiedzieć, że badanie jest całkowicie bezpieczne, także dla kobiet w ciąży i małych dzieci. Przeciwwskazaniem jest posiadanie metalowych części w organizmie (implantów wszczepionych podczas operacji). Jeśli ktoś posiada implanty tytanowe, to może poddać się badaniu whole body.

Aktualny cennik badań jest dostępny na stronie internetowej http://www.rezonanspszczyna.pl.

Aby wykonać badanie wystarczy umówić się telefonicznie na termin wizyty. To nowoczesne urządzenie umożliwia również skuteczną diagnostykę MR, obejmującą m.in.: badanie neurologiczne (rdzeń kręgowy, obrazowanie mózgu), badania stawów (kolano, bark, nadgarstek, staw skokowy), badania obszaru jamy brzusznej (wątroba, nerki, trzustka), badania naczyniowe z kontrastem i bez.

Na te wszystkie badania również obowiązuje specjalna promocja.

Placówka w Pszczynie współpracuje z najwyższej klasy specjalistami radiologii z ośrodków w Katowicach, Bielsku-Białej, Krakowie i Kielcach. Zapewnia nie tylko wysokiej jakości obrazowanie, ale również opisy zdjęć i obsługę pacjentów na wysokim poziomie.

Najnowocześniejszy rezonans magnetyczny już w Pszczynie!
Pracownia MR w Pszczynie przy ul. Sokoła 2A


Rezonans Pszczyna