bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 maja 2022
  • wyświetleń: 11654

Rezonans Magnetyczny Całego Ciała whole body MR - teraz rabat 50%!

Artykuł sponsorowany:

W niedawno otwartej pracowni rezonansu magnetycznego w Pszczynie istnieje już możliwość wykonywania badań całego ciała - whole body, na najnowocześniejszym sprzęcie w regionie. Teraz dla pacjentów przygotowano wyjątkową promocję - rabat w wysokości aż 50%!. Wystarczy tylko zadzwonić i umówić się na konkretny termin.

Najnowocześniejszy rezonans magnetyczny już w Pszczynie!
SIGNA™ Creator w pracowni MR w Pszczynie


W Pszczynie działa nowa pracownia wyposażona w aparat Signa Creator, czyli jeden z najnowocześniejszych modeli, służący nie tylko do badań rezonansem magnetycznym (MR) poszczególnych narządów i części ciała, ale również do profesjonalnego badania całego ciała - whole body.

Na czym ono polega? Otóż badanie whole body MR jest nieinwazyjnym badaniem przesiewowym całego ciała metodą rezonansu magnetycznego. Pozwala na doskonałe zobrazowanie struktur układu kostno-stawowego, mięśniowego oraz większości narządów wewnętrznych. Ta metoda ujawnia zmiany ogniskowe obserwowane w szpiku kostnym i tkankach miękkich, w rozsiewie procesu nowotworowego, w schorzeniach reumatologicznych czy w urazach mięśniowo-stawowych.

Najnowocześniejszy rezonans magnetyczny już w Pszczynie!
Pracownia MR w Pszczynie przy ul. Sokoła 2A


Uchwycić niepokojące objawy- Głównym celem badań całego ciała, wykonywanych na tak nowoczesnym sprzęcie, jest przede wszystkim sprawdzenie, czy w naszym organizmie nie dzieje się nic niepokojącego, czy nie ma stanów nowotworowych - tłumaczy Jerzy Kardaszewicz, prezes spółki Adiuvat właściciela pracowni Rezonans Pszczyna. Jeśli pojawią się jakiekolwiek podejrzenia, iż w którymś miejscu naszego organizmu może się rozwijać choroba, to wówczas lekarz wykonujący opis, podkreśli, że pacjent wymaga dalszej diagnostyki, wykonania np. rezonansu magnetycznego, USG, CT czy badania za pomocą PET - dodaje.

Co istotne, pracownia oferuje także dodatkowe konsultacje z wysokiej klasy specjalistą chorób wewnętrznych, z którym można omówić wynik badania. Pomoże on właściwie zinterpretować opis i ewentualnie pokieruje Pacjenta na dalszą diagnostykę lub do odpowiedniego specjalisty.

Badanie whole body pozwala na uzyskanie obrazu całego organizmu - od głowy, poprzez narządy wewnętrzne w brzuchu, aż po kończyny dolne. Badanie nie obejmuje jedynie rąk i stóp. Trwa około godziny, gdyż w tym czasie jest wykonywanych wiele szczegółowych zdjęć - urządzenie skanuje poszczególne części organizmu. Dzięki temu można się m.in. dowiedzieć, czy chorujemy na żylaki kończyn dolnych, zapalenie ścięgien, obrzęki mięśni, czy w tkankach miękkich wykryto guzy i które struktury nerwowe są uciskane z powodu zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa.

Warto wiedzieć, że badanie jest całkowicie bezpieczne, także dla kobiet w ciąży i małych dzieci. Przeciwwskazaniem jest posiadanie metalowych części w organizmie (implantów wszczepionych podczas operacji). Jeśli ktoś posiada implanty tytanowe, to może poddać się badaniu whole body.

Aktualny cennik badań jest dostępny na stronie internetowej www.rezonanspszczyna.pl.

Aby wykonać badanie wystarczy umówić się telefonicznie na termin wizyty. To nowoczesne urządzenie umożliwia również skuteczną diagnostykę MR, obejmującą m.in.: badanie neurologiczne (rdzeń kręgowy, obrazowanie mózgu), badania stawów (kolano, bark, nadgarstek, staw skokowy), badania obszaru jamy brzusznej (wątroba, nerki, trzustka), badania naczyniowe z kontrastem i bez.

Na te wszystkie badania również obowiązuje specjalna promocja.

Placówka w Pszczynie współpracuje z najwyższej klasy specjalistami radiologii z ośrodków w Katowicach, Bielsku-Białej, Krakowie i Kielcach. Zapewnia nie tylko wysokiej jakości obrazowanie, ale również opisy zdjęć i obsługę pacjentów na wysokim poziomie.

Najnowocześniejszy rezonans magnetyczny już w Pszczynie!
Pracownia MR w Pszczynie przy ul. Sokoła 2A


Rezonans Pszczyna