bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 maja 2022
  • wyświetleń: 1803

Ilu uczniów z Ukrainy uczy się w Bielsku-Białej? Podano dane

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

1 141 młodych obywateli Ukrainy uczy się w bielskich placówkach oświatowych - poinformował podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej Piotr Kucia, zastępca prezydenta naszego miasta.

Ilu uczniów z Ukrainy uczy się w Bielsku-Białej? Podano dane
Ilu uczniów z Ukrainy uczy się w Bielsku-Białej? Podano dane · fot. Pixabay


O edukację dzieci uchodźców z Ukrainy w placówkach oświatowych Bielska-Białej pytali radni podczas sesji Rady Miejskiej 19 maja. Odpowiedzi udzielił zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia. Poinformował, że liczba zgłoszonych do bielskich placówek oświatowych dzieci ukraińskich, które przyjechały do Bielska-Białej po 24 lutego 2022 r.oku, według stanu na dzień 18 maja wynosiła 1.141 osób.

Do oddziałów przedszkolnych uczęszcza 310 maluchów, w szkołach podstawowych uczy się 715 dzieci, a w szkołach ponadpodstawowych 116 młodych ludzi.

Pytano również o to, czy uruchomiono oddziały przygotowawcze dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Piotr Kucia powiedział, że utworzono - jeden taki oddział na poziomie klas 1-3 w Szkole Podstawowej nr 38, cztery oddziały na poziomie klas 4-6 w SP nr 9, 33 i 38, podobnie cztery oddziały powstały na poziomie klas 7-8 w SP nr 6, 33 i 38. W szkołach ponadpodstawowych również stworzono cztery takie oddziały w - Bielskiej Szkole Przemysłowej, Zespole Szkół im. J. Tuwima oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. AK.

Miasto planuje również powołanie trzech kolejnych oddziałów przygotowawczych Szkole Podstawowej nr 13, SP nr 4 oraz w IV Liceum Ogólnokształcącym.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj