bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 maja 2022
  • wyświetleń: 1051

Stacje naprawy rowerów same wymagają napraw

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Wraz z nastaniem ciepłych dni, bielszczanie chętnie korzystają z rekreacji rowerowej. Jednak jak się okazuje samoobsługowe stacje naprawy rowerów zlokalizowane w mieście same wymagają napraw.

stacja napraw rowerów
Stacja naprawy rowerów · fot. MZD Bielsko-Biała


W sprawie utrzymywania w stałej sprawności samoobsługowych stacji naprawy rowerów usytuowanych na terenach rekreacyjnych w Bielsku-Białej w miejscowym Ratuszu zainterweniował radny Konrad Łoś.

Jak podkreślił, "cieszące się coraz większą popularnością na terenach rekreacyjnych samoobsługowe stacje naprawy rowerów utrzymywane powinny być w stałej sprawności i gotowości do działania. To bardzo potrzebne i pożyteczne punkty, w których rowerzyści w nagłych sytuacjach mogli dokonać samodzielnej naprawy swoich pojazdów dzięki zainstalowanym w stacji narzędziom do których można zaliczyć m.in. klucze, wkrętaki, imbusy, wieszaki, pompki".

- Już jesienią ubiegłego roku w związku z kierowanymi do mnie zgłoszeniami mieszkańców zwróciłem się do prezydenta miasta o przystąpienie do systematycznego serwisowania i utrzymywania w stałej sprawności samoobsługowych stacji naprawy rowerów usytuowanych na terenach rekreacyjnych w Bielsku-Białej. Niestety do dnia dzisiejszego miasto nie zadbało o należytą sprawność tego typu urządzeń służących nie tylko rowerzystom. Podczas spaceru przeprowadziłem oględziny stanu technicznego stacji. Z niedowierzaniem stwierdziłem, że te same usterki jakie ujawniłem w październiku ubiegłego roku do dnia dzisiejszego nie zostały usunięte - podkreślił radny w swej interpelacji z 14 maja.

Póki co Ratusz do tego pisma się nie ustosunkował. Do tematu wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj