bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 maja 2022
  • wyświetleń: 1007

Krótki chodnik też może stanowić niebezpieczeństwo

Niby krótka ulica, ale uczęszczana przez spacerowiczów. Zły stan przy takiej ulicy może stanowić niebezpieczeństwo dla pieszych. Taka sytuacja grozi na ulicy Piaskowej, której ciąg pieszy wymaga szybkiej poprawy. To jednak nie takie proste...

Piaskowa
Krótki chodnik też może stanowić niebezpieczeństwo · fot. Google Maps


W sprawie remontu chodnika, który prowadzi do stacji PKP Bielsko-Biała Leszczyny w bielskim Ratuszu interweniował miejscowy radny Maksymilian Pryga. Zwrócił się z prośbą o wpisanie do Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta Bielsko-Biała pilnego remontu chodnika przy ulicy Piaskowej.

- Warto zaznaczyć, że ta krótka ulica stanowi bezpośrednie połączenie dwóch dzielnic tj. Mikuszowic Krakowskich oraz Leszczyn. Ciąg pieszych w przedmiotowym miejscu jest o tyle istotny, że prowadzi również bezpośrednio na stację PKP Bielsko-Biała Leszczyny oraz na tereny rekreacyjne czyli popularne wśród mieszkańców Bulwary Młodości. Dlatego działając na podstawie zgłoszeń bezpośrednio zainteresowanych osób bardzo proszę, aby służby podległe panu prezydentowi przeprowadziły wizję lokalną, oceniły koszty oraz podjęły dalsze działania zmierzające do kompleksowej realizacji wspomnianej inwestycji - zaapelował przedstawiciel mieszkańców. - W trosce o bezpieczeństwo pieszych bardzo proszę o podjęcie stosownych działań interwencyjnych i zaradczych.

W odpowiedzi Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej podkreślił, że remonty ulic i chodników są wykonywane w ramach bieżącego utrzymania ulic i nie są wpisywane do Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Bielska-Białej.

- W obecnej sytuacji panującej w kraju i na świecie, w związku ze skutkami pandemii, rosnącej inflacji oraz drastycznie zmniejszającymi się dochodami Miasta Bielska-Białej cięcia w budżecie dotyczą zarówno wydatków majątkowych jak i tych o charakterze bieżącym, takim jak remonty czy bieżące utrzymanie dróg - stwierdził wiceprezydent.

I dodał, że "w konsekwencji tego zdecydowanie zredukowany został plan remontów ulic. Wprowadzone ograniczenia powodują, że zakres robót remontowych musi zostać dostosowany do wysokości posiadanych przez miasto środków finansowych i do podejmowania działań o charakterze doraźnym, zapewniających przejezdność tj. na likwidacji ubytków i wybojów (wyrw) nawierzchni jezdni oraz chodników".

- W związku z powyższym remont nawierzchni chodnika ul. Piaskowej jest wpisany na listę remontów do wykonania w ramach bieżącego utrzymania ulic, jednak ze względu na duży zakres remontu, zostanie on wykonany w przypadku pozyskania dodatkowych środków finansowych - poinformował Kamiński.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.