bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 maja 2022
  • wyświetleń: 780

Specjalny zespół Urzędu Miejskiego przygotuje listy mieszkaniowe

11 maja w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu ds. opracowywania projektu list wynajmu lokali na rok 2022. Jego członkowie zostali podzieleni na zespoły robocze, które będą analizować wnioski o przyznanie mieszkania komunalnego i warunki mieszkaniowe wnioskodawców.

Specjalny zespół przygotuje listy mieszkaniowe
Specjalny zespół Urzędu Miejskiego przygotuje listy mieszkaniowe · fot. UM Bielsko-Biała


W skład zespołu wchodzą przedstawiciele powołani przez prezydenta miasta, którzy reprezentują Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Urząd Miejski. Mimo dosyć trudnych warunków związanych z pandemią ZGM cały czas przyjmował wnioski o przyznanie lokali mieszkalnych dla bielszczan, którzy spełniali obowiązujące kryteria, żeby otrzymać mieszkanie z zasobu miasta. W 2022 roku podczas prac nad listą zweryfikowano pozytywnie 324 wnioskodawców.

Posiedzenie Zespołu ds. opracowywania projektu list wynajmu lokali na rok 2022 miało charakter organizacyjny. Członkowie zostali podzieleni na zespoły robocze, które będą analizować wnioski o przyznanie mieszkania komunalnego i warunki mieszkaniowe wnioskodawców.

Jak informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej, w kolejnych etapach zespół oceniać będzie wnioski w oparciu o system kwalifikacji punktowej na podstawie złożonych przez wnioskodawców dokumentów. Zespół posiada też uprawnienie do przeprowadzenia wizytacji dotychczasowych miejsc zamieszkania wnioskodawców.

- Po dokonaniu oceny punktowej zespół sporządzi projekt listy wynajmu mieszkań oraz projekt listy najmu socjalnego oraz poda je do publicznej wiadomości przez 30 dni. Po upływie tego terminu i niezwłocznym rozpatrzeniu ewentualnych zastrzeżeń zespół sporządzi ostateczne listy wynajmu, a następnie przekaże listy do zatwierdzenia prezydentowi miasta - podsumowuje magistrat.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.