bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 maja 2022
  • wyświetleń: 1004

Fortuna 1 Liga: Podbeskidzie - Arka Gdynia 1:1

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

W piątek na stadionie w Bielsku-Białej Podbeskidzie zremisowało z Arką Gdynia 1:1. To remis, który w pełni nie satysfakcjonuje nikogo.

Fortuna 1 Liga: Podbeskidzie  - Arka Gdynia 1:1
Fortuna 1 Liga: Podbeskidzie - Arka Gdynia 1:1 - 13.05.2022 · fot. TS Podbeskidzie


W przedostatniej kolejce zbiegiem okoliczności doszło do kilku bezpośrednich pojedynków drużyn z czołówki tabeli. Odra Opole gra z ŁKS-em, Chrobry z Sandecją, a Podbeskidzie z Arką Gdynia, która udział w barażach ma już zapewniony, ale nadal ma nadzieje na awans bezpośredni, o który walczy z Widzewem Łódź. W pierwszej części spotkania mecz był bardzo wyrównany, ale niestety błąd w ustawieniu obrońców TSP ułatwił Mateuszowi Żebrowskiemu dojście do bardzo dogodnej pozycji, co ten skwapliwie wykorzystał. Strzałem głową nie dał szans Igonenowi.

Po stracie gola do zdecydowanego ataku przeszli gospodarze. Podbeskidzie wykonywało dużo rzutów rożnych, po których od strzałów głową dochodził Mikołajewski, ale nie udawało się sfinalizować tych akcji bramką. Do przerwy Podbeskidzie przegrywało 0:1, ale w drugiej połowie atak Górali trwał. Bardzo aktywny był Merebashvili, który włożył mnóstwo siły w to spotkanie. Dużo pracował też Goku, ale gdy tylko wchodził w drybling w okolicach pola karnego, był podwajany i potrajany i ostatecznie powstrzymywany przez przeciwników.

Hiszpan doczekał się jednak swojego momentu: pięknym zagraniem popisał się Julio Rodriguez, który wypatrzył niepilnowanego Goku. Jemu pozostało wyłącznie dołożyć nogę - choć nie było to proste uderzenie, Goku zrobił co trzeba i wyrównał stan meczu! Do końca spotkania obie drużyny okładały się niemiłosiernie ciosami. To uderzał Goku i Bonifacio, to po drugiej stronie boiska Czubak i Aleman. Oba zespoły wiedziały, że remis nie daje im upragnionego celu i uparcie dążyły do wygranej, ale nie spełniło się to żadnej z drużyn.

Podział punktów po pięknym, pełnym walki i emocji meczu, niestety nie satysfakcjonuje ani Arki, ani Górali.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia 1:1 (0:1)

Bramki: 66’ Goku - 23’ Żebrowski

żółte kartki: Bonifacio - Deja

TSP: Igonen - Bonifacio, Simonsen (72’ Wypych), Mikołajewski (88’ Kowalski- Haberek), Rodriguez, Frelek, Janota (61’ Celtik), Scalet (88’ Misztal), Merebashvili, Roman, Biliński

Arka: Krzepisz - Dobrotka, Milewski (85’ Bednarski), Deja, Aleman, Adamczyk, Kuzimski (73’ Czubak), Diaw, Marcjanik, Stępień (85’ Siemaszko), Żebrowski (73’ Kobacki)

ar / bielsko.info
źródło: TS Podbeskidzie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj