bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 maja 2022
  • wyświetleń: 6678

Są zarzuty i areszt dla nożownika, który zaatakował 12-latkę

Gdyby nie reakcja taksówkarza 12-letnia dziewczynka prawdopodobnie zginęłaby po tym, jak w czwartek 5 maja przy Szkole Podstawowej nr 22 przy ulicy Grota Roweckiego w Bielsku-Białej doszło do groźnego incydentu. Dziecko zostało zaatakowane przez mężczyznę. Sprawca usłyszał zarzuty i został aresztowany.

Sprawca został zatrzymany. Kryminalni ustalają przyczynę ataku na 12-letnią dziewczynkę - 5.05.2022
Są zarzuty i areszt dla nożownika, który zaatakował 12-latkę · fot. Śląska Policja


Do mrożących krew w żyłach scen doszło przy Szkole Podstawowej nr 22 w Bielsku-Białej. Dwunastoletnia dziewczynka została zaatakowana nożem przez 41-letniego mężczyznę. Na szczęście zainterweniował przejeżdżający w pobliżu taksówkarz.

Więcej o tej sprawie pisaliśmy w tym artykule.

Mężczyzna został szybko zatrzymany przez bielską policję. Sprawą zajęła się także miejscowa prokuratura.

- Arkadiusz D., lat 41, stanął pod zarzutem popełnienia przestępstwa usiłowania zabójstwa ze skutkiem w postaci ciężkiego uszkodzenia ciała i choroby zagrażającej życiu. Sąd zastosował w tej sprawie środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Z uwagi na stan podejrzanego będzie on przebywał w placówce z oddziałem psychiatrycznym - poinformowała Agnieszka Michulec, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

Jak podała przedstawicielka prokuratury, mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa, a swoje zachowanie tłumaczył przebiegiem choroby.

- Motywy, którymi się kierował, miały charakter błahy. W tej sprawie będzie zaciągnięta opinia biegłych z zakresu psychiatrii - podkreśliła Michulec.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.