bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 maja 2022
  • wyświetleń: 5643

Jest wniosek o areszt dla nożownika, który zaatakował dwunastolatkę

Po tym, jak w czwartek 5 maja przy Szkole Podstawowej nr 22 w Bielsku-Białej mężczyzna nożem zaatakował 12-letnią dziewczynkę, sprawą zajęła się bielska prokuratura. Będzie złożony wniosek o areszt dla nożownika.

Sprawca został zatrzymany. Kryminalni ustalają przyczynę ataku na 12-letnią dziewczynkę - 5.05.2022
Jest wniosek o areszt dla nożownika, który zaatakował dwunastolatkę · fot. Śląska Policja


Przypomnijmy, dziewczynka została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Jest w stanie ciężkim, ale żyje. Lekarze informują, że rokowania są dobre. Więcej na ten temat pisaliśmy www.bielsko.info. Zapoznaj się z pełną treścią artykułu: TUTAJ.

Sprawca został szybko zatrzymany przez policję. Sprawą zajęła się także bielska prokuratura.

- Trwają czynności z udziałem podejrzanego. Prokurator chce postawić mu zarzut popełnienia przestępstwa usiłowania zabójstwa ze skutkiem w postaci spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu - poinformowała w piątek Agnieszka Michulec, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej. 41-letni agresor, który zaatakował dziewczynkę, leczy się psychiatrycznie. Mężczyzna znajduje się na obserwacji psychiatrycznej.

Po wykonaniu czynności prokurator ma złożyć wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. - O tym, czy zostanie aresztowany, zdecyduje sąd. Jeszcze nie wiadomo, czy posiedzenie aresztowe odbędzie się dzisiaj czy w sobotę - podkreśliła prokurator.

Przeczytaj relacje świadka tego dramatycznego zdarzenia.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.