Wiadomości

  • 6 maja 2022
  • 7 maja 2022
  • wyświetleń: 18141

Zaatakowana 12-latka przeszła operację. Przebywa na OIOMie

Podczas konferencji prasowej przed Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach podano najnowsze informacje na temat stanu zdrowia 12-latki, która wczoraj została zaatakowana nożem przed szkołą podstawową nr 22.

Interwencja służb ratunkowych przy ul. Grota Roweckiego - 5.05.2022
Interwencja służb ratunkowych przy ul. Grota Roweckiego - 5.05.2022 · fot. sid / bielsko.info


Dwunastolatka najpierw trafiła do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, jednak wczoraj około godziny 17.00 została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Jak poinformowano dzisiaj podczas briefingu prasowego, dziewczynka w nocy przeszła kilkugodzinną operację ratującą życie. Dziecko miało liczne rany kłute. Obecnie przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej, jej stan jest stabilny. Jak poinformował Andrzej Bulandra z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, "rokowania są dobre, prawdopodobnie za kilka dni dziewczynka zostanie przetransportowana na oddział chirurgii dziecięcej na dalsze leczenie".

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.