bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 maja 2022
  • wyświetleń: 539

Robocze spotkanie samorządowców o uchodźcach oraz podatkach

Zarząd Śląskiego Związku Gmin i Powiatów obradował 29 kwietnia w Bielsku-Białej. Głównymi zagadnieniami, nad którymi dyskutowano w Willi Sixta, były formy pomocy dla uchodźców oraz wyzwania czekające samorządy po wprowadzeniu przez rząd nowych stawek podatkowych.

Robocze spotkanie samorządowców o uchodźcach oraz podatkach
Robocze spotkanie samorządowców o uchodźcach oraz podatkach · fot. UM Bielsko-Biała


- To kolejne robocze spotkanie samorządowców, którzy zastanawiają się wspólnie, jak zareagować na bieżące problemy wynikające z funkcjonowania poszczególnych samorządów. Staram się też patrzeć w przyszłość i podjąć odpowiednie kroki, aby maksymalnie, jak to tylko możliwe, zminimalizować niekorzystne zmiany dla budżetów gmin po wprowadzeniu nowego sytemu podatkowego - informował prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, który jest równocześnie wiceprzewodniczącym Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

Zebrani zapoznali się z analizą kosztów wsparcia udzielonego uchodźcom z Ukrainy w województwie śląskim, poznali relację z wyjazdu do Buczy w Obwodzie Kijowskim w Ukrainie, którą przedstawił Dariusz Skrobol - burmistrz Pszczyny.

Podjęto uchwały w sprawie przyjęcia gmin - Bobrowniki i Hażlach do Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Przyjęto też stanowiska w sprawie - skutków kolejnych planowanych zmian podatkowych dla budżetów samorządowych, wzrostu od 1 lipca 2022 roku najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz dysproporcji płac pomiędzy personelem medycznym zatrudnionym w podmiotach leczniczych a w domach pomocy społecznej.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.