bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 stycznia 2011
  • wyświetleń: 2799

Zatrzymany po raz drugi

Kradnie elementy trakcji kolejowej, aby później sprzedać je w punktach skupu złomu. 44-letni bielszczanin wpadł po raz drugi na gorącym uczynku kradzieży dławików i aluminiowych linek. Złodzieja zatrzymali policjanci. Przed dwoma dniami dopuścił się podobnej kradzieży. Do prokuratury i sądu trafi wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

W czwartek w nocy policjanci patrolujący rejon Komorowic uzyskali informację o mężczyźnie, który wycinał elementy trakcji kolejowej na stacji Bielsko-Biała Wschód. Stróże prawa zatrzymali złodzieja na gorącym uczynku przestępstwa.

Okazał się nim 44-letni bielszczanin, który przed dwoma dniami dopuścił się podobnej kradzieży. W czasie jego przeszukania policjanci odnaleźli ukryte w plecaku kleszcze, które służyły mu do wycinania linek, młotek oraz skradzione 50 szt. złączek aluminiowych i 120 cm aluminiowej linki. Ustalono, że kradzież elementów trakcji, mogła spowodować utrudnienia w ruchu kolejowym. Spowodowane przez niego szkody oszacowano na blisko 2 tys. zł.

Rabuś trafił do policyjnego aresztu. Teraz ponownie usłyszy zarzuty kradzieży. Za przestępstwo to grozi mu 5 lat więzienia. Policjanci wnioskować będą o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztu. Zapowiadają także kontrole bielskich skupów złomu, w których złodziej sprzedawał skradzione dławiki i linki. Właściciele tych punktów, przyjmując kradzione przedmioty narażają się na zarzut paserstwa - przestępstwa zagrożonego karą 5 lat więzienia.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.