Reklama

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2022
  • 30 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 4136

Rusza kolej na Dębowiec. Uruchomili także gondole w Szczyrku

Po przerwie spowodowanej przeglądem technicznym ponownie uruchomiona zostałą kolej linowa na Dębowiec. Od soboty turyści mogą także korzystać z kolejek w Szczyrku.

Dębowiec
Rusza kolej na Dębowiec. Uruchomili także gondole w Szczyrku · fot. BBOSiR


Jak informuje Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji ruch pasażerski na kolei linowej na Dębowcu będzie odbywał się weekendowo - w soboty i niedziele - w godzinach od 9.30 do 18.30. Cena biletu jednorazowego wynosi 10 zł (normalny) oraz 8 zł (ulgowy). W poniedziałek, 2 maja kolejka na Dębowcu będzie czynna w godzinach od 9.30 do 18.30.

Warto dodać, ze po przerwie technicznej od soboty, 23 kwietnia działa także kolej gondolowa na Szyndzielnię. Jej godziny pracy zostały wydłużone - od soboty, 30 kwietnia obiekt będzie działał w godzinach od 9.00 do 19.30 (w poniedziałki od 10.00 do 19.30).

W sobotę ruszyła także kolej linowa na Skrzyczne oraz koleje w Szczyrk Mountain Resort. Tym samym dostępna będzie również Pętla Szczyrkowska, czyli rodzinna, rekreacyjna trasa, podczas której turyści pokonają prawie 6 km kolejkami górskimi w obu ośrodkach, 2 km przez urokliwy Szczyrk i 2 km widokową granią, a wszystko to na 1 bilecie.

Rusza kolejka na Dębowiec. Uruchomią także gondole w Szczyrku
Rusza kolej na Dębowiec. Uruchomią także gondole w Szczyrku · fot. Miasto Szczyrk

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.