Reklama

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1082

Zarekwirowano 17 tys. sztuk papierosów. Akcja śląskiej KAS

Funkcjonariusze śląskiej KAS w powiecie żywieckim zabezpieczyli nielegalne papierosy i tytoń. W wyniku jednej akcji mundurowi ujawnili kontrabandę w sklepie, magazynie oraz samochodzie. Do magazynów śląskiej KAS trafiło ponad 17 tysięcy sztuk papierosów oraz 2,5 kg tytoniu do palenia, bez polskich znaków akcyzy.

Zarekwirowano 17 tys. sztuk papierosów. Akcja śląskiej KAS
Zarekwirowano 17 tys. sztuk papierosów. Akcja śląskiej KAS · fot. KAS Śląskie


Mundurowi śląskiej KAS podejrzewali, że w jednym z niewielkich magazynów przechowywane są wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy, pochodzące z nielegalnych źródeł. Podczas kontroli podejrzanego lokalu funkcjonariusze ujawnili 13 tys. sztuk papierosów pakowanych w woreczki foliowe oraz 1,25 kg tytoniu do palenia.

Jak się okazało z tego magazynu nielegalne wyroby tytoniowe trafiały prosto do sprzedaży do pobliskiego sklepu z wyrobami tytoniowymi. W sklepie wśród legalnych papierosów z polskimi banderolami funkcjonariusze ujawnili 209 szt. papierosów niewiadomego pochodzenia.

Nielegalnym procederem sprzedaży trefnych wyrobów tytoniowych zajmowała się sprzedawczyni. W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili ponad 4 tys. sztuk nielegalnych papierosów i woreczki z tytoniem do palenia w samochodzie osobowym, należącym do mieszkańca Bielska-Białej.

W sumie do magazynów śląskiej KAS trafiło 17 tys. sztuk papierosów oraz 2,5 kg tytoniu do palenia, bez polskich znaków akcyzy. Za nabycie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie wyrobów bez polskich znaków akcyzy lub pomaganie w ich zbyciu, a także ukrywaniu, grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności na okres do 3 lat. O wysokości kary zdecyduje sąd.

- Oszustwa podatkowe są przestępstwem, którego konsekwencje ponoszą wszyscy. W ich następstwie zmniejsza się pula środków przeznaczonych na państwową służbę zdrowia, edukację, kulturę i wiele innych usług. Dla zwiększenia skuteczności działań w zwalczaniu szarej strefy oraz oszustw podatkowych mundurowi wykorzystują również informacje dostarczone przez obywateli na całodobowy bezpłatny telefon interwencyjny KTI KAS 800 060 000 - informuje śląska KAS.

mp / bielsko.info

źródło: Krajowa Administracja Skarbowa

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.