Reklama

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 9960

Nocny pożar przy ul. Traugutta. Są poszkodowani

Pięć zastępów straży pożarnej gasiło dzisiejszej nocy pożar budynku mieszkalnego przy ulicy Romualda Traugutta w Bielsku-Białej.

Nocny pożar przy ul. Traugutta. Poszkodowani seniorka oraz pies
Nocny pożar przy ul. Traugutta. Są poszkodowani · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Informacja o pożarze wpłynęła do miejskiego stanowiska kierowania PSP o godzinie 2.52. Paliło się mieszkanie na pierwszym piętrze czterokondygnacyjnego budynku, ogień wychodził przez okno. W trakcie przeszukiwania obiektu strażacy znaleźli w łazience nieprzytomną 68-letnią kobietę oraz czworonoga, którzy zostali ewakuowani na zewnątrz. Następnie poszkodowanej udzielono pierwszej pomocy medycznej, a psu podano tlen.

Pozostałe 12 osób zamieszkujących budynek opuściło go przed przybyciem straży. Dalsze działania polegały na ugaszeniu pożaru oraz oddymieniu mieszkania i klatki schodowej. Z pomieszczeń mieszkalnych usunięto spalone elementy wyposażenia. Pozostałe mieszkania na klatce schodowej zostały sprawdzone na obecność tlenku węgla - stwierdzono brak zagrożenia, w związku z czym mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań. 68-latka została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Psa zabrał pracownik schroniska.

Na tym działania zakończono, na miejscu pozostała policja, która prowadzi czynności wyjaśniające przyczynę pożaru. Działania zakończono o godzinie 4.15.

Dokładne przyczyny i okoliczności nie są jeszcze znane, ustalą je teraz śledczy z trzeciego komisariatu. Jak przekazała bielska Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej, w pożarze poszkodowane zostały dwie osoby. W akcji ratowniczej, jeszcze przed przybyciem strażaków, brali udział policjanci. - Policjanci natychmiast zamknęli dopływ gazu do budynku i ruszyli do jego wnętrza, aby zaalarmować mieszkańców i pomóc im w bezpiecznym opuszczeniu budynku. Kiedy dowiedzieli się, że na 4. piętrze ma mieszkać małżeństwo w podeszłym wieku, a jeden z małżonków jest niepełnosprawny, ruszyli im na ratunek. Mundurowi wynieśli 84-letniego mężczyznę, który nie potrafił się poruszać o własnych siłach i pomogli wyjść jego 84-letniej żonie - informują mundurowi z bielskiej KMP.

mp / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.