Reklama

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 3804

Jawny i Dymkowski odchodzą z Podbeskidzia. Jest nowy trener

Kontrakty głównych trenerów Podbeskidzia Bielsko-Biała, Piotra Jawnego i Marcina Dymkowskiego, a także trenera bramkarzy Tomasza Hryńczuka zostały dziś rozwiązane za porozumieniem stron - poinformował dziś rano bielski klub. Z kolei po południu ogłoszono, że nowym szkoleniowce Górali został Mirosław Smyła.

Mirosław Smyła
Mirosław Smyła · fot. Podbeskidzie Bielsko-Biała


- Z powodu niesatysfakcjonujących wyników, z żalem podjęliśmy decyzję o konieczności poszukania nowych rozwiązań szkoleniowych. Z tego powodu kontrakty głównych trenerów Piotra Jawnego i Marcina Dymkowskiego, a także trenera bramkarzy Tomasza Hryńczuka zostały dziś rozwiązane za porozumieniem stron - mogliśmy przeczytać w porannym komunikacie zarządu klubu TS Podbeskidzie Bielsko-Biała.

- Dziękujemy za wspólny wysiłek włożony w odbudowywanie sportowej marki Podbeskidzia oraz za tych kilka ekscytujących momentów, jakich doświadczyliśmy w tym sezonie. Życząc odchodzącym trenerom powodzenia w dalszej pracy, wyrażamy głębokie przekonanie, że wszystko, co najlepsze w tej trudnej karierze jest jeszcze przed nimi - dodał zarząd TSP, który poinformował także, że wkrótce poda informację o tym, kto dokończy sezon u steru drużyny.

Trenerzy Jawny i Dymkowski odchodzą z Podbeskidzia
Jawny i Dymkowski odchodzą z Podbeskidzia. Jest nowy trener · fot. Szymon Jaszczurowski / tspodbeskidzie.pl


Po południu bielski klub ogłosił, że nowym szkoleniowcem Górali został Mirosław Smyła. To szkoleniowiec mający za sobą pracę m.in. w Koronie Kielce, którą ostatnio prowadził w Ekstraklasie, oraz w Wigrach Suwałki. Wcześniej związany był z Odrą Opole, Zagłębiem Sosnowiec, Rozwojem Katowice i GKS-em Tychy.

Z Podbeskidziem trener Smyła podpisał kontrakt do końca obecnych rozgrywek, z opcją przedłużenia o jeden sezon.

mp / bielsko.info

źródło: Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj